'Süslenen kadın zina yapmış gibidir' diyen müdür terfi etti!

“Süslenen kadın erkekle zina yapmış gibidir” sözlerini paylaşan Burdur Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Bayram’ın görevden alınması beklenirken Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten ataması yapıldı.

'Süslenen kadın zina yapmış gibidir' diyen müdür terfi etti!

Burdur Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Bayram, “Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir” sözlerini Facebook sayfasında paylaşmıştı. Bu paylaşım ili ayağa kaldırmış, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker bu durumu TBMM'ye bir soru önergesiyle taşımıştı. Müdürün soruşturma sonucu görevden alınması beklenirken, Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten ataması yapıldı.

Atama “skandal” olarak nitelendirildi. Ancak, AKP Milletvekillerinin desteğini alan ve bu sözleri nedeniyle kınanmayıp tam tersi ödüllendirilen Mahmut Bayram'ın atamasına ilişkin kararname de Resmi Gazete'de yayımlandı.Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Burdur Milli Eğitim Müdür Vekili, “Kadınlara hakaret edenin ödüllendirildiği bir dönemdeyiz. Bu müdür, kadın öğretmenlerin yüzüne nasıl bakacaktır?” dedi.
Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Bayram'ın sosyal medyadan 2,5 yıl önce paylaştığı bir gönderi başına bela olmuş, yerel ve ulusal basındaki geniş yer bulan haberler ile ülke gündeminde yer bulmuştu. Müdür Mahmut Bayram'ın görevden alınması için gerek CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in meclise önerge vermesi gerekse CHP İl Başkanlığı'nın basın açıklamaları ve imza kampanyası başlatmıştı.

mahmut bayram süslü kadın zina mehmet göker