Gaziantep'te olaylar sürüyor! 2. canlı bomba da kendini patlattı...

Gaziantep'te ikinci bir IŞİD operasyonu yapıldı. Apartmanda patlama meydana geldi.

Gaziantep'te olaylar sürüyor! 2. canlı bomba da kendini patlattı...

Gaziantep Beşyüzevler Evler Mahallesi’nde hücre evine yönelik operasyon ile bağlantısı olduğu belirlenen Burak Mahallesi'ndeki bir apartmana operasyon düzenlendi. Operasyon düzenlenen apartmanın 3’üncü 4’üncü katlarında şiddetli patlama meydana geldi.

İlk operasyon saat 12.45 sularında Şahinbey ilçesine bağlı Beşyüzevler Evler Mahallesi’nde ihbar üzerine bir eve yapılmış, operasyon esnasında evde bulunan canlıbomba kendini patlatmış, 3 polis hayatını kaybetmiş, 4'ü Suriye uyruklu 8 kişi yaralanmıştı. Hücre evi operasyonunda 1 canlı bomba da ölü olarak ele geçirilmişti.

İKİNCİ PATLAMA BURAK MAHALLESİ'NDE

Kentin Beşyüzevler Evler Mahallesi’nde IŞİD’in hücre evine yapılan operasyondan sonra, buraya yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gazikent’teki Burak Mahallesi’nde IŞİD teröristlerin bulunduğu apartmana da baskın yapıldı. 

Zırhlı araçlarla bölgeye giden Özel Harekat timlerinin çevre güvenliği sağladıktan sonra yaptığı baskında önce silah sesleri duyuldu, ardından bir apartmanın 3’üncü 4’üncü katlarında şiddetli patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte binadan etrafa parçaların savrulduğu görüldü. 

Olayda herhangi can kaybı ya da yaralının olup olmadığı hakkında henüz bilgi verilmedi.

loading...