Kayalıklarda otururken denize düşen 16 yaşındaki Açelya Çevik hayatını kaybetti!

Tekirdağ sahilinde kayalıklarda oturan lise öğrencisi dalgaların çarpması sonucu denize düşerek hayatını kaybetti.

Kayalıklarda otururken denize düşen 16 yaşındaki Açelya Çevik hayatını kaybetti!

Tekirdağ sahilinde otururken kuvvetli rüzgar nedeniyle zaman zaman 5 metreyi bulan dalgalara kapılarak denize düşen lise öğrencisi 16 yaşındaki Açelya Çevik hayatını kaybetti.

Marmara Denizi’ndeki lodos nedeniyle Tekirdağ sahilinde bugün 5 metreye bulan dalgalar meydana geldi. Merkez Süleymanpaşa İlçesi’nin Dereağzı Mahallesi’ndeki Hukukçular Sitesi önünde sahil kenarına giden Tuğlacılar Lisesi’nde sınıf arkadaşı olan Açelya Çelik ile Gamze Nur Çınar, bir süre sahilde oturdu. 

Bu sırada belirlenemeyen nedenle Açelya Çevik, dalgalara kapılıp denize düştü. Arkadaşını kurtarmak için denize giren Çınar ise bir süre dalgalar arasında uğraşmasına rağmen arkadaşına ulaşamayınca, durumu cep telefonu ile polise bildirdi. Olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edilerek, deniz ve sahil boyunca arama yapıldı.

DALGALAR KAYALARA ÇARPTI

Kıyıda arama çalışmalarında bulunan AFAD ekipleri, Açelya Çevik’i kayalıklar arasında yaralı olarak buldu. Dalgaların kayalara çarptığı belirlenen Çevik, ambulansla kaldırıldığı Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Ölen Çevik’in arkadaşı Gamze Nur Çınar ise Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

açelya çevik afad gamze nur çınar tekirdağ devlet hastanesi afad süleyman paşa dereağzı mahallesi hukuçular sitesi tuğlacılar lisesi