Generali 'FETÖ'den tutuklayan hakim de 'FETÖ'den tutuklandı!

10'uncu Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın da aralarında bulunduğu askerleri tutukayan hakim, Cemaat operasyonu kapsamında tutuklandı.

Generali 'FETÖ'den tutuklayan hakim de 'FETÖ'den tutuklandı!

Adana'da Cemaat soruşturmasında tutuklanan 5'inci Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Fatih Kılınç'ın darbe girişiminden 2 gün sonra, 10'uncu Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın da aralarında bulunduğu askerleri, sonra da iş adamlarını tutuklama kararlarını verdiği ortaya çıktı. 

Darbe girişimcilerinin emri ile Ankara ve İstanbul'daki F-16'ların uzun süre havada kalabilmesi için tanker uçakların havalandığı İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, Kurmay Albay Halil Çelik, Hakim Teğmen Gani Çetintaş, Hakim Teğmen Faruk Savaş, Hakim Teğmen Mustafa Haşim Boynueğri, Üsteğmen Hasan Şahna, Binbaşı Osman Tunahan Berk, Hava Pilot Kurmay Binbaşı Devrim Egriağaç, Hava Pilot Üsteğmen Fatih Akbulut, Hava Uçak Bakım Kıdemli Üstçavuş Bülent Toygar, Hava Pilot Üsteğmen Hızır Özyuva ve 4'üncü Sınıf Emniyet Müdürü Haluk Pamukçu tutuklanmıştı.
Darbe girişiminin düzenleyici ve 1'inci derecede yardımcı oldukları iddiası tutuklanan Tuğgeneral Bekir Ercan Van ile diğer askerleri tutuklayan hakimin de 5'inci Sulh Ceza Hakimi Fatih Kılınç olduğu ortaya çıktı.
Adana'daki Cemaat operasyonlarında gözaltına alınan şüpheliler hakkında en fazla tutuklama kararı veren Hakim Fatih Kılınç'ın, 'Bylock'u kullandığı iddiasıyla tutuklanmasının başka zanlıların da itirazlarını gündeme getirmesi bekleniyor.

DHA

bekir ercan van fatih kılınç gani çetintaş