CHP'li vekilin abisi AKP'ye üye oldu!

CHP'li Mahmut Tanal'ın abisi Mehmet Tanal AKP üyesi oldu.

CHP'li vekilin abisi AKP'ye üye oldu!

CHP milletvekili Mahmut Tanal'ın Şanlıurfa'da yaşayan 64 yaşındaki ağabeyi Mehmet Hanifi Tanal, AKP'ye üye oldu. AKP Haliliye İlçe Başkanlığı'na başvuran Mehmet Hanifi Tanal partiye üyelik forumu doldurarak imzaladı.

'AK PARTİ'YE GÖNÜL VERDİM'

Daha önce CHP üyesi olan emekli Mehmet Hanifi Tanal, Habertürk'e yaptığı açıklamada "AK Parti'ye gönül verdim. Ben kardeşime kızdığım için değil güvendiğim için, cesur oldukları için AK Parti'ye üye oldum" dedi. "AK Parti'ye üye olmanızdan dolayı milletvekili kardeşinizle aranızda herhangi bir kırgınlık olmaz mı?" şeklindeki soru üzerine de Tanal "Mahmut Tanal'ın fikrine saygım var. Demokrasinin olduğu yerde kimse kimseye bir şey diyemez. Türkiye Cumhuriyeti hür ve demokratiktir. Ben ondan büyüğüm ve 64 yaşındayım. Bana Türk halkı İslam halkı lazım. Bana İstanbul lazım değil bana Faruk Çelik lazım, Mehmet Ali Cevheri lazım, Fakıbaba lazım" dedi.

AKP Haliliye İlçe Başkanlığı Tanal'ın üyeliğini Twitter hesaplarından "CHP Milletvekili Sn Mahmut Tanal'ın ağabeyi Sn Mehmet Hanifi Tanal ilçe binamıza gelerek partimizin üyesi oldu. Hayırlı olsun" mesajıyla duyurdu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise "İnsanların farklı tercihleri bulunabilir buna saygı duymak lazım. AK Parti'li olup kardeşi CHP'li olan da var" dedi.

mahmut tanal mehmet tanal akp chp mehmet hanifi tanal
loading...