İHD, Bitlis Belediyesi ve Güroymak Belediyesi başkanları tutuklandı

Dün gözaltına alınan İnsan Hakları Derneği (İHD) Şırnak Şube Başkanı Emirhan Uysal, Bitlis Belediye Eş Başkanı Hüseyin Olan ve Güroymak Belediye Eş Başkanı Mehmet Emin Özkan tutuklandı.

İHD, Bitlis Belediyesi ve Güroymak Belediyesi başkanları tutuklandı

Bitlis'te gözaltına alınan, Bitlis Belediye Eş Başkanı Hüseyin Olan ve Güroymak Belediye Eş Başkanı Mehmet Emin Özkan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Bitlis Belediye Başkanı Olan ve Bitlis Belediye Meclisi Üyesi Nevin Daşdemir Dağkıran, Güroymak Belediye Başkanı Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Senaye Ata ile HDP İl Başkan Yardımcısı Nazime Avras, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki sorgularının ardından, ''Terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek'' iddiasıyla mahkemeye sevk edilen Olan, Dağkıran, Özkan, Ata ve Avras tutuklandı.

Operasyonda gözaltına alınan 3 kişinin savcılıktaki sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

İHD ŞUBE BAŞKANI DA TUTUKLANDI

Dün gözaltına alınan İnsan Hakları Derneği (İHD) Şube Başkanı Emirhan Uysal tutuklandı.

Uysal, dün “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla, İstanbul’da adliyede gözaltına alınıp terörle mücadele şubesine götürülmüştü.

emirhan uysal hüseyin olan mehmet emin özkan