Sarp Kuray: Dev-Genç’te yetişmiş bir insanım; dik girdik, dik çıkıyoruz

6 Haziran örgütünü kurduğu iddiasıyla, ’Anayasal düzeni zorla değiştirmek’ suçlamasıyla Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde bulunan 71 yaşındaki Sarp Kuray tahliye oldu.

Sarp Kuray: Dev-Genç’te yetişmiş bir insanım; dik girdik, dik çıkıyoruz

Sarp Kuray, Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi. Kuray’ın cezaevi çıkışına ailesi ve yakınlarının yanı sıra aralarında CHP’li milletvekilleri Fikri Sağlar, Ali Şeker, Eren Erdem, Orhan Sarıbal, sanatçı dostları Yüksel Arıcı, eşi Nur Sürer ve arkadaşlarının oluşturduğu 100 kişilik bir kalabalık karşıladı.

Kendisini karşılamaya gelenlere tek tek sarılan Kuray, gelenlere teşekkür ederek, "Bundan 8 yıl evvel Ankara’da sevgili arkadaşlarım beni uğurlarken, onlara bir söz vermiştim. ’Ömrüm olursa bu cezaevinden devrimci çıkacağım’ dedim. Size layık çıktığımı bilmenizi isterim. Ben 68 başkaldırısının bir ayağıyla Deniz Harp Okulu, bir ayağı Dev-Genç’te yetişmiş bir insanım. Biz eğilmek bükülmek yakışmaz. Bizi hiç bir kuvvet ne zorbalık, ne batakçı gericilik eğdiremez. Dik girdik, dik çıkıyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim" diye konuştu.

sarp kuray tahliye