57 şirkete kayyum atandı

İzmir Valiliği, yöneticileri "FETÖ/PDY soruşturması" kapsamında tutuklanan 57 şirket, kooperatif ve meslek birliğine kayyum atandığını bildirdi.

57 şirkete kayyum atandı

İzmir Valiliği, yöneticileri "FETÖ/PDY soruşturması" kapsamında tutuklanan, aralarında Kavuklar ve Küçükbay grubuna bağlı şirketlerin de bulunduğu 57 şirket, kooperatif ve meslek birliğine kayyum atandığını bildirdi. Kayyum ataması yapılan şirketler arasında Orkide Yağ, Alfemo Mobilya ve Kavuklar Grubu'na bağlı şirketler yer alıyor.

İzmir Valiliği, Olağanüstü Hal Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki Kanun'un 1 Eylül'de Resmi Gazete'de yayımladığı anımsatılarak, yürürlüğe giren '674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname7 ile İzmir'de bulunan bazı şirketlere kayyum atandığı belirtildi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın imzasıyla yayımlanan açıklamada, söz konusu şirketlerin "değerlerini kaybetmeden milli ekonomiye yeniden kazandırılmasının amaçlandığı" söylenerek, kamu ve kurum kuruluşlarından atanan kayyumlara görevleri sırasında kolaylık gösterilmesi istendi.

DHA

izmir valiliği fetö cemaat erol ayyıldız Orkide Yağ Alfemo Mobilya Kavuklar Grubu