Öğrenci yurdunda çıkan yangında 13 öğrenci hayatını kaybetti

Adana'nın Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda çıkan yangında olay yerinde kızının akıbetinden haber alamayan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Yurdu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" dedi.

Öğrenci yurdunda çıkan yangında 13 öğrenci hayatını kaybetti

Adana'nın Aladağ ilçesinde bir öğrenci yurdundaki yangında 15 öğrenci hayatını kaybetti, 13 öğrenci yaralandı.

Bugün akşam saatlerinde Aladağ İlçesi Sinanpaşa mahallesinde bulunan ve çevre köylerde oturan ailelerin orta okul ve lise dengi okullarda öğrenim gören kız çocuklarının kaldığı yurtta yangın çıktı.

Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Aladağ'daki 31 kız öğrencinin kaldığı yurtta çıkan yangında ilk belirlemelere göre binanın ikinci ve üçüncü katlarında alevlerin arasında kalan 15 öğrenci yaşamını yitirdi. Dumandan zehirlenen ve pencerelerden atlamaları sonucu vucutlarında kırıklar olan 13 öğrenci de hastanelerde tedavi altına alındı.

 

ÖMER ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

Öte yandan AB Bakanı Ömer Çelik hayatını kaybedenlerin sayısını 13 olarak duyurdu.

Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın Aladağ ilçesine gitmek için yola çıktığını açıkladı.

Bakan Çelik, yanının çıkış nedeninin elektrik kontağı olabileceğini söyledi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda çıkanyangınla ilgili, "12 cenazeye ulaştık, yaralanan 22 kişi de hastanelere kaldırıldı." dedi.

'YURDUN TARİKAT BAĞI VAR' İDDİASI

Alınan bilgiye göre, yangın çıkan yurdun adı Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu. 

"Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği" isimli kuruluşun, Süleymancılarla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

'BURASI SÜLEYMANCILARIN YURDU'

Adana'nın Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda çıkan yangına olay yerinde kızının akıbetinden haber alamayan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Yurdu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" dedi.

adana aladağ yurt yangın sinanpaşa mahallesi yurt yangın ömer çelik Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği