İstanbul'da futbol takımı saldırıdan kaçmak için mahzene saklandı

Maçın sonlarına doğru tribündeki 200-250 civarındaki taraftar küfür ve tehditlere başlayarak sahaya indi.

İstanbul'da futbol takımı saldırıdan kaçmak için mahzene saklandı

İstanbul 1. Amatör Küme'de oynanan ve 4-2 konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlanan Okmeydanı Fetihspor-Çayırgücü maçı sonrası konuk ekip saldırıya uğradı. Darp edilen Yeşil-Sarılılar Fetih Stadı'ndaki mahzene saklanarak kurtulabildi.

Hürriyet'ten Efkan Bucak'ın haberine göre, konuyla ilgili Çayırgücü Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Geçtiğimiz hafta sonu Okmeydanı Fetihspor’la iki ekibin de şampiyonluk iddiasını sürdürme adına önemli bir maç oynadık. Rakibimiz çok sert oynadı. Sonlara doğru başkanları dahil, tribündeki 200-250 civarındaki taraftarları küfür ve tehditlere başladı.

"Dört kişi hastanelik oldu. 'Biz skoru 4-2 yaptıktan sonra kaptanları 10 numaralı oyuncu, ismi İsmet olan 5 numaralı futbolcu ve 7 numaralı oyuncuları bir taç pozisyonunda saldırmaya başladılar, sonra tüm takım birden bizi darp ettiler. Kapıları açıp taraftarlarını içeri sokup onları da kavgaya dahil ettiler. 70 yaşındaki yöneticimiz Basri Bey'e ve 15 yaşındaki kardeşlerimize hunharca saldırdılar. 4 kisi hastanelik oldu. Hocaları bile bize taşla sopayla saldırdı, mahzen gibi bir yere saklandık. Polis eşliğinde saatlerce bekletildikten sonra askerlik şubesinin oraya kadar yunus timleri ile gittik. Fetihspor'dan sadece 6 numaralı futbolcu ve bir yöneticileri engel olmaya çalıştı, diğerleri taş, sopa ve şişelerle saldırdılar."

FETİHSPOR: TASVİP ETMİYORUZ

Konuyla ilgili konuşan Okmeydanı Fetihspor yöneticileri ise "Olayları tasvip etmiyoruz. Kendilerini emniyet için mahzene koyduk, korumaya çalıştık. Rakip takıma saldıran 5 futbolcu ile ilişkimizi keseceğiz" ifadelerini kullandı.

1 amatör küme fetihspor çayırgücü fetihspor kavga çayırgücü spor kavga fetihspor çayırgücü kavga