Konya'da öğrenci pansiyonunda yangın!

Konya'da liselilerin kaldığı bir öğrenci odasında çıkan yangın paniğe neden oldu.

Konya'da öğrenci pansiyonunda yangın!

Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, o sırada yemekte olan kadın öğrenciler öğretmenler tarafından güvenli bir şekilde binayı tahliye etti. Dumandan etkilenen 2 öğrenciye ise olay yerine gelen ambulansta tedavi edildi.

Yangın, saat 18.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Akabe Mahallesi Alaaddin Kap Caddesi üzerinde bulunan Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi'nin 4 katlı kadın pansiyonunun da meydana geldi. 3'üncü kattaki bir öğrenci odasında iddiaya göre elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı.

O sırada giriş kattaki yemekhanede yemek yiyen öğrenciler, duman kokusunu aldı. Binayı kontrol edip, yangını fark ettiklerinde itfaiyeye haber verildi. Pansiyonda bulunan bütün öğrenciler, öğretmenleri tarafından binadan tahliye edildi.

İhbar üzerine okula gelen itfaiye ekipler alevleri kısa sürede söndürdü. Dumandan etkilenen ve gözyaşlarına hakim olamayan 2 öğrenciye ise olay yerine gelen ambulansta müdahale edildi.

konya öğrenci pansiyonu yangın ambulans karatay akabe mahallesi Alaaddin Kap Caddesi Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi pansiyon