Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: 1300 TL yeterli değil

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Keşan’da bir otelde düzenlenen toplantıda 1300 TL asgari ücretin yeterli olmadığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: 1300 TL yeterli değil

Keşan'da yapılan bir toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 1300 TL olan asgari ücretin yeterli olmadığını söyledi.

Asgari Ücret Komisyonu’nun önümüzdeki günlerde son toplantısını yapacağını belirten Müezzinoğlu, “Komisyon çalışmalarını en geç Perşembe günü bitireceğiz ve asgari ücreti açıklayacağız. Bugün için asgari ücret 1300 lira. Önümüzdeki üç gün sonra ne olacak onu bende henüz bilmiyorum. İşverenle ve işçi temsilcilerimizle konuşuyoruz. Burada bir tarafın kısa süreli mutlu olması ve geçici mutluluklar yerine iki tarafında birlikte az da olsa mutlu olduğu ama kalıcı ve sürdürülebilir yarınları planlamak istiyoruz. İstiyoruz ki, işçimizin standardı yükselsin, istiyoruz ki işverenimizin de dünyayla rekabeti kaybolmasın. İşveren rekabeti kaybettiği an bırakın 1300’ü, kapanan işyerleri, işsiz kalan çalışanlarımızla karşı karşıya kalırız. 1300 lira yeterli değil. Daha iyi olması gerekir. Daha iyi nasıl yapacağız? Ekonomiyi büyüterek, dünyayla rekabette daha güçlü olarak ve büyüyen ekonomide, çoğalan yatırımlarda daha çok istihdam alanları üreterek inşallah bunu daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, toplantının ardından karayoluyla ilçeden ayrıldı. (DHA)

Mehmet Müezzinoğlu asgari ücret