Murat Yıldırım: Üstümdeki sünnet kıyafeti değil saygısızlar, Peygamberimizin giydiği kaftan!

Murat Yıldırım: Üstümdeki sünnet kıyafeti değil saygısızlar, Peygamberimizin giydiği kaftan!

Faslı model İmane el Bani ile geçen günlerde evlenen oyuncu Murat Yıldırım, hakkında yapılan yorumlara Instagram hesabından yanıt verdi. Yıldırım şu notu düştü:

"Üstünde oturduğum şeyin adı "Tefour", leğen değil saygısızlar. Aynı zihniyet kovmadı mı bu ülkeden başkalarını, aşağılamadı mı, hala aşağılıyorlar. Üstüme giydiğim şey sünnet kıyafeti değil saygısızlar, Peygamberimizin giydiği, padişahların da giydiği kaftan.

"Kızılderililer Afrika'da değil Amerika'da yaşarlar cahiller. Söylenen şeyler salavat ve dua idi, bunu dahi bilmiyorsunuz dinciler. Sindirim sisteminizde bozukluk mu var? Başka kültürlere saygınız bu mu kültürsüzler.

"İki kişinin mutluluğuna saygısızlık hakkı nereden geliyor. Çok hızlıymışım! 4 ay aşık olduğum kadını gözünüzün içine mi sokaydım, doğrular yanlış yanlışlar doğru olmuş hayatınızda.

"Bütün ulusları memnun ettik sizi edemedik. 100 ülkede haber oldu, hiç biri sizin gibi aşağılamadı. Bırakın şu önyargılarınızı artık, bırakın. Bu yazılanları İngilizce’ye çevirmeye utanıyorum, utanıyorum çünkü ülkemde böyle cahil insanların olduğunu söylemeye utanıyorum. Aydın görünümlü kara cahiller.

"Eşimi davullu zurnalı karşıladığımı da gördüğünüz halde...Düğünün yarısının Türk usulü olduğunu gördüğünüz halde... Mevlana’nın cümlelerini sadece twitter da paylaşıp hayatına tatbik etmeyen kendini insan zanneden canlılar..."

murat yıldırım ımana el bani