Zeytinburnu'nda bina çöktü

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde 7 katlı, 56 daireli bir bina çöktü. Sokaktan geçen 5 kişi yaralandı. 1 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Çöken binanın daha önce boşaltıldığı, ancak kaldırımdan geçenlerin çöken parçaların altında kalmış olabileceği bildiriliyor. Binaya 1993 yılında ruhsat verilmiş.

Zeytinburnu'nda bina çöktü

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde Rauf Denktaş Caddesi üzerindeki 7 katlı, 56 daireli bir bina çöktü. İlk bilgilere göre 1 kişi yıkıntının altında kalarak hayatını kaybetti, sokaktan geçen 5 kişi de yaralandı. 

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans gönderildi.

DHA muhabiri binanın daha önce tahliye edilmiş bir bina olduğunu, ancak yine de binanın altında kalan olup olmadığının araştırıldığını söyledi. Çöken binanın çevresinde toplanan vatandaşların yaralılara yardım ettiği bildirildi. 

Çöken binanın daha önce boşaltıldığı, ancak kaldırımdan geçenlerin çöken parçaların altında kalmış olabileceği bildiriliyor.

BELEDİYE BAŞKANI: 1993'TE YAPILAN BİR BİNA

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın şunları söyledi: "56 daireli bir bina. Daha önce tahliye edilmişti. Bu bina 1993 yılında yaptırılmış, 1997'da da iskanı alınmış bir bina. Binanın durumuyla ilgili bizlere duyum gelmişti ve araştırma yaptık. Yaklaşık bir yıl önce 24 Aralık 2015 tarihinde biz binayı tahliye ettik.  Ve o süreç de zaten zor bir süreçti. Tahliye konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşamıştık. Tahliye edilmesinde zorlanmışız. Yıkılıp yeniden yapılması gereken bir binaydı. Muhtemelen daire sahiplerinin kendi aralarında anlaşamamış olması yüzünden yıkılmamış olabilir."