Berat Albayrak'ın yengesi: Laikçi misyonerler ile IŞİD birbirine benziyor!

Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın yengesi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Hafize Şule Albayrak, Star'da yayınlanan yazısında laiklik savunucuları ile IŞİD arasında benzerlik kurdu.

Berat Albayrak'ın yengesi: Laikçi misyonerler ile IŞİD birbirine benziyor!

Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın abisi Serhat Albayrak'ın eşi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hafize Şule Albayrak'ın yazdığı "Laikçi misyonerler ile DEAŞ'çı vaizlerin benzerliği üzerine"  başlıklı yazı, Marmara Üniversitesinin resmi Facebook hesabında paylaşıldı. Laiklik savunucuları ile IŞİD arasında karşılaştırma yapan yazı, tepkiler üzerine kaldırıldı.

Yazıda şu ifadelere yer verildi:

"DEAŞ zihniyeti kendini ne kadar hakikatin sözcüsü sanıyorsa, laikçi misyonerler de aynı şekilde hakikatin kendileriyle birlikte olduğunu varsayar. Laikçilik de DEAŞ’çılık da topluma yönelen yüzü bakımından yıkıcıdır, her ikisi de egemenlik sevdasındadır."  

ÜNİVERSİTE ÖNCE PAYLAŞTI, SONRA KALDIRDI

Söz konusu köşe yazısının hangi gerekçeyle sayfa üzerinden paylaşıldığı bilinmezken, okulun Facebook sayfasında daha önce başka herhangi akademisyenin bir yazısının paylaşılmamış olması dikkat çekti.

Yaklaşık 3 saat sayfada kalan bu paylaşım, oluşan tepkiler üzerine okulun Facebook sayfasından kaldırıldı.


marmara üniversitesi berat albayrak laik daeş ışid hafize şule albayrak