Netflix İçerik Yöneticisi: Türk dizilerini anlamaya çalışıyorum

Sarandos, ''Bölümler aşırı derecede uzun ve sürekli iki güzel insanın birbirine baktığı uzun sahneler var'' dedi.

Netflix İçerik Yöneticisi: Türk dizilerini anlamaya çalışıyorum

İnternet televizyon ağı Netflix’in İçerik Yöneticisi Ted Sarandos, Episode'den Heja Bozyel’in sorularını yanıtladı. Türk dizilerini izleyip izlemediğine dair soruya karşılık "Şimdilik sadece Türk dizilerinin olayını anlamaya çalışıyorum," diyen Ted Sarandos bunu şöyle açıklıyor: "Bölümler aşırı derecede uzun ve sürekli iki güzel insanın birbirine baktığı uzun sahneler var. Bunun neden bu kadar çekici olduğunu anlıyorum çünkü bütün oyuncular çok güzel. Yine de her dizinin bu kadar uzun olmasına aklım ermiyor."

Bu sözlerine ek olarak Ted Sarandos; İran, Meksika gibi "karışıklık yaşayan" ülkeler örneğini vererek "Türkiye'nin şu an yaşadıklarının 5-10 sene sonra yaratıcıları, hikâyeleri nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Büyüleyici bir değişim izleyeceğimizi düşünüyorum," diyor.

NETFLİX YAPIMI TÜRK DİZİSİ OLACAK MI?

Konuya dair söylentilerin sorulduğu Ted Sarandos, "Henüz net bir proje yok," dese de mutlaka olacağını söylüyor. "Türk dizilerine özellikle önem veriyoruz çünkü Türk dizileri tam da aradığımız, istediğimiz diziler. Dünyaya hızla yayılıyorlar."

 

netflix ted sarandos türk dizi