N10 TV Naja Cast'te ücreti ödenmeyen kadın personele saldırı

N10 TV-Naja Cast isimli şirketin yöneticileri ücretlerini ödemeyerek işine son verdiği kadın personellerden birini darp etti. Mağdur edilen Özge Demirtaş yaptığı açıklamada "Firma kurucuları Dilaver Sözbir ve Soner Tırpan, çalışanlarının hakedişlerini vermeyerek işçi sömürüsünde bulundu' ifadesine yer verdi.

N10 TV Naja Cast'te ücreti ödenmeyen kadın personele saldırı

Demoon Turizm adı altında faaliyet gösterdiği öğrenilen N10 TV-Naja Cast isimli şirket ödemesini yapmadığı personellerin işine son verdi. Şirketten alacağını isteyen kadın personel sözlü hakaretlere maruz kalmasının ardından şirketin finans müdürü ve ortaklarından bir kişi tarafından darp edildi, şirketin sahibi Dilaver Sözbir'in de darp edilen kadın personeli farkettiği halde tepkisiz kalarak odasından çıkmadığı öğrenildi. Şirketin mağdurlarından Özge Demirtaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"N10 TV adlı firma yeni nesil televizyon ilkesini benimsediklerini iddia ederek basın yayın kuruluşun da yer almaya çalışan fakat henüz yapılanma aşamasında yer alırken bile çeşitli usulsüzlükler ile adını duyuran bir kuruluştur. Firma kurucuları Dilaver Sözbir ve Soner Tırpan şahısları, çalışanlarının hakedişlerini vermeyerek işçi sömürüsünde bulunup her türlü hak, emek ve hukuklarını hiçe sayarak bir süre çalıştırıp ardından işlerine sona verip hiçbir ücret ödeneğinde bulunmamışlardır. Bu hukuk dışı tutumun yanı sıra daha da ürkütücü olan bir diğer durum; bu şekilde mağduriyete uğrayan kendi bünyelerinde çalıştırdıkları bir kadın işçi firma yetkililerini ziyaret ederek haklarının verilmesini istediği için Soner Tırpan tarafından fiziksel ve sözlü darpa maruz kalmıştır. Savunmasız ve sadece hakkını almak için konuşmaya giden bir kadını öldüresiye dövmüştür. Çeşitli hukuk departmanlarına ve yetkili kuruluşlara ben ve mağdur edilen bütün arkadaşlarımız gerekli şikayetler de bulunduğumuz halde aynı tutumlarına devam etmeyi sürdürmüş üstelik bir kadın arkadaşımız çok şiddetli darp edilmiştir."

 

n10 tv naja cast özge demir dilaver sözbir soner tırpan