Aylin Nazlıaka: AKP'liler saçlarımı çektiler, MHP'ye mesaj vermek istemiştim

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, mecliste yaptığı eylemi neden yaptığını açıkladı. Şafak Pavey ise, "Gözleri dönmüş gibi hepimize saldırdılar" dedi.

 Aylin Nazlıaka: AKP'liler saçlarımı çektiler, MHP'ye mesaj vermek istemiştim

TBMM Genel Kurulu'nda kendisini kürsüye kelepçeledikten sonra AKP'li vekillerle çıkan kavgada Aylin Nazlıaka ve Şafak Pavey, yaşadıklarını anlattılar.

Genel Kurul’dan çıkartılan Nazlıaka, “Acı olan bana müdahale edenler AKP'li kadın vekillerdi. Oysa Cumhuriyetten önce biz kadınlar yok sayılıyorduk, oy bile veremiyorduk. Onların da bizlerin de Meclis’te olmasını sağlayan Cumhuriyet rejimini değiştirmeye çalışıyorlar. Saçlarımı çektiler, Şafak Hanım yere düştü. Ben orada özellikle MHP’li seçmene mesaj vermek, dikkatlerini çekmek için bu eylemi yaptım” ifadelerini kullandı.

Pavey ise “Gözleri dönmüş şekilde hepimize saldırdılar. Bu saldırı Anayasa geçtikten sonra bizlere yapacaklarının ayak izlerini gösteriyor. Ben kürsünün oradaydım. AKP Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan Enç önce vurmak istedi. Araya HDP vekili Burcu Çelik Özkan girdi. Onun saçlarını çektiler. Enç, beni itti, yere düştüm. Diğer vekili saçından sürüklediler. Gözleri dönmüş gibi hepimize saldırdılar. Zaten görüntülerde de bunları göreceksiniz” diye konuştu.