'Evet' kampanyası başlatan Rıdvan Dilmen'den açıklama

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, başlattığı "başkanlığa evet" kampanyasına gelen tepkilere ilişkin açıklama yaptı.

'Evet' kampanyası başlatan Rıdvan Dilmen'den açıklama

Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen başkanlık referandumu için "evet" kampanyası başlatmış, sosyal medyadan yayınladığı video büyük tepki çekmişti.

Yayınladığı videonun ardından kendisine yönelik tepkilere cevap veren Dilmen, "Cumhuriyet ve Atatürk kimsenin tekelinde değildir, 80 milyona aittir. Bugün önümüzde duran görev cumhuriyetimizi güçlendirmek, demokrasimizi geliştirmektir. Birliğimiz ve ülkemizi korumanın tek yolu budur. Bugün bütün yurttaşlarımızın önceliği yurtseverlik olmalıdır. Bunun için güçlü bir liderliğe, güçlü bir cumhuriyete ve gelişmiş bir demokrasiye ihtiyacımız var. Bunları vizyonuyla, yaptıklarıyla, insanlığıyla Sayın Cumhurbaşkanımız'da (Recep Tayyip Erdoğan) görüyorum. Atatürk'ün Cumhuriyetimizle ilgili koyduğu hedefleri ancak bu yolla ulaşır ve geliştirebiliriz diye düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Sabah'ta yer alan habere göre, "Anayasamızda belli önemli maddeleri inceledim. Ülkem için iyi olacağını düşündüm. Bu tamamen kendi fikrimdir. Farklı görüşlere de saygılıyım" ifadelerini kullanan Dilmen "Ama hiç kimse bu durum üzerinden birbirini düşman görmemelidir, düşmanlık üretmemelidir. Herkesi, beni de dahil eleştirebilirler, fikirlerimi eleştirebilirler Ama Atatürk sevgimi ve bağlılığımı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Demokratik bir ülkedeyiz. Herkes zaten sandığa gidecek, kendi fikrini beyan edecek. Herkes de herkesin fikrine saygı duyacaktır. Daha güçlü Türkiye için herkes özgür şekilde oyunu kullanacaktır. Mahalle baskısı ve tehdide demokraside yer yoktur" diye konuştu.

rıdvan dilmen evet tayyip erdoğan atatürk başkanlık