Ağca, Çakıcı'yı hapiste ziyaret etti

Gazeteci Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yı cezaevinde ziyaret etti. Ağca çıkışta, "Alaattin Çakıcı Türk devletine, Türk milletine hizmet etmiş birisi. Hapiste tutulmasının hiçbir gerekçesi yok. İnşallah en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşur” dedi.

Ağca,  Çakıcı'yı hapiste ziyaret etti

Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca,  Bolu F Tipi Cezaevinde yatan suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yı ziyaret etti. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığında alınan özel izinle Bolu F Tipi Cezaevinde yatmakta olan Alaattin Çakıcı ile yaklaşık 1 saat görüşen Mehmet Ali Ağca'ya Çakıcı'nın avukatı Can Sevinç eşlik etti.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ağca, “Türkiye’ye ilk geldiğimde beni ilk karşılayan Alaattin Çakıcı olmuştu. Oradan özel bir hukukumuz var. Manevi arkadaşımızı ziyaret ettim. Kendisini iyi gördüm, dimdik ayakta. Cesaret ve kararlılıkla hayatına devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşur ve aramıza katılır. Alaattin Çakıcı Türk devletine, Türk milletine hizmet etmiş birisi. Hapiste tutulmasının hiçbir gerekçesi yok. İnşallah en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşur” dedi.