Niğde'de köpük paniği

Niğde'de dere yatağından kentin sokaklarına taşan köpük paniğe neden oldu.

Niğde'de köpük paniği

Niğde'nin Bor ilçesinde dere yatağında oluşan, suyun aktığı kanalların ızgaralarından sokaklara köpük taştı. Köpüğün nedeni henüz bilinmezken bölge sakinlerinde paniğe yol açtı.

İlçe merkezinden geçen dere yatağında biriken, suyun geçtiği kanalların ızgaralarından sokaklara taşan köpük, evlerin önlerini, yolları ve bazı araçları kapladı.

Kanal çevresinde oturanların durumu bildirmesi üzerine Bor Belediyesi itfaiye ekiplerince temizlenen köpük, dere yatağı ve kanal havalandırmalarından bir süre sonra yeniden yükseldi. 

NEDENİ BİLİNMİYOR

Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Enver Özdemir, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine Bor'da dere yatağı boyunca inceleme yaptıklarını söyledi. 

Köpüren kanalın farklı noktalarından numune aldıklarını belirten Özdemir, "Su numunelerini yetkilendirilmiş laboratuvarlara göndererek, öncelikle içerisinde kimyasal, biyolojik parametrelerin ne olduğunun tespit edilmesini istedik. Köpüklenmenin neyden kaynaklandığı, etkilerinin ne olduğuyla ilgili açıklama yapmak şimdilik doğru olmaz" dedi.