Cemaatçi eski futbolcuların yargılanması yarın başlıyor

"Cemaat'in futbol yapılanmasına" yönelik açılan davanın sanıkları eski futbolcular İsmail Demiriz, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker, hakim karşısına çıkacak.

Cemaatçi eski futbolcuların yargılanması yarın başlıyor

Darbe girişiminden sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan "FETÖ'nün futbol yapılanmasına" yönelik açılan davanın sanıkları eski futbolcular İsmail Demiriz, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar kadar hapis cezası istemiyle yarın hâkim karşısına çıkacak.

İddianame, soruşturma kapsamında sanık İsmail Demiriz'in tutuklandığı, Uğur Tütüneker hakkında adli kontrol kararı verildiği, firari olan şüpheli Arif Erdem hakkında da yakalama kararı çıkartıldığı anımsatıldı.

Sanıklar hakkında ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan ayrı ayrı 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianamede tanık anlatımlarına da yer verildi.

Şüpheliler, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince yarın yapılacak olan ilk duruşmada, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayındaki salonda hakim karşısına çıkacaklar.