Önder: IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz?

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP'li Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım'a verdiği cevapta "IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz" dedi.

Önder: IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz?

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım'ın "evet" kampanyası kapsamında kullandığı "'Hayır'cılara bakın ona göre kararınızı verin, PKK, FETÖ, HDP 'hayır' diyor, bunun için 'evet' diyoruz" ifadelerini eleştirdi.

Önder, "IŞİD de Allah'a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz" diye konuştu.

Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'in tutukluluğu sebebiyle partisinin grup toplantısında konuşan Önder'in açıklamalarından satır başları şöyle:

  • Cezaevindeki yoldaşlarımıza onları hiç unutmadığımız ama er geç halaylarımıza onları da katacağımızın sözünü veriyoruz.
  • Bu halk nefesini tutmuş, bu zalimlerle büyük bir bedel ödemeden, hesaplaşacağı günü bekliyor; o da bu sandığın kurulacağı gündür.
  • Sanki boykot tartışılıyor gibi yaparak sinsice boykotu örgütlemeye çalışıyorlar. Yedi cihan duysun, biz ‘HAYIR’ı örgütleyeceğiz.
  • Binali Bey’i izledim, Allah bir insana zeval vermeden önce aklını alırmış. HAYIR çıktığında, senin başbakanlığına da HAYIR çıkacak.
  • Bizim hiçbir belediye eşbaşkanımızın kapısında muhafız yoktu. Halkla aramızda hiyerarşi yoktu. Şimdi binaların önünde TOMA’lar var.
  • Rakibinin ellerini bağlayıp vuruyor, bakın nasıl dövüyoruz diye caka satıyorlar. Yiğitseniz yoldaşlarımızı bırakın, o zaman görelim.