Cezaevinden kaçan IŞİD'li yakalandı

Gaziantep'te geçen yıl Temmuz'da bir polis memurunun katledilmesi olayının faili olduğu gerekçesiyle tutuklanan IŞİD üyesi, kaldığı cezaevinden kaçtıktan kısa süre sonra yakalandı.

Cezaevinden kaçan IŞİD'li yakalandı

Alınan bilgiye göre, Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Üçoklar Mahallesi'nde polis memuru Hüseyin Gümüş'ün öldürülmesi olayının faili olarak tutuklanan IŞİD üyesi H.Ç. kaldığı Hatay T Tipi Kapalı Cezaevinden gece saatlerinde kaçtı. 

Yakalama çalışmaları sürdüğü sırada Yayladağı ilçesinde görevli yardım kuruluşu üyeleri, bir kişinin durumundan şüphelenerek polise haber verdi. Yayladağı İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin yakaladığı ve cezaevi firarisi H.Ç. olduğu belirlenen kişi cezaevine teslim edildi. H.Ç.'nin firar ettikten sonra Suriye'ye geçmeye çalıştığı belirtildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine bağlı sivil ekip, 13 Temmuz 2016'da merkez Şahinbey ilçesi Üçoklar Mahallesi'nde devriye görevi yaparken silahlı saldırıya uğramış, saldırıda ağır yaralanan polis memuru Hüseyin Gümüş, tedavi gördüğü hastanede 23 Temmuz'da hayatını kaybetmişti. IŞİD üyesi olduğu belirlenen H.Ç. aynı gün Hatay'da yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.