Anonymous: İnsanlar polislerin halkı korumak için var olmadığını öğrenmeye başladı

George Floyd protestolarına destek veren ve Minneapolis Polis Teşkilatına (MPD) 'savaş' ilan eden Anonymous'un şehrin polis teşkilatı ve belediyesinin web sitelerinin çökmesine yol açan saldırı düzenlediği düşünülüyor.

2020-06-17 07:20:48

'İktidar aygıtının kullandığı ezme mekanizmasısınız'

"İnsan öldüren ve diğer suçları işleyen memurlara geri kalan herkes gibi hesap sorulmalı. Aksi takdirde istediklerini yapma yetkisine sahip olduklarına inanırlar. Kendilerini emniyette tutmayı vaat eden bir teşkilatın yolsuzluk ve şiddetine maruz kalmak halkın canına tak etti" diyen anlatıcı, şu vurguyu yaptı:

"Son yıllardaki olayların ardından, pek çok insan sizin bizi korumak, kurtarmak için değil, bizi ezmek ve suçlu iktidar sınıflarının iradesini uygulamak için burada olduğunuzu öğrenmeye başladı. Kontrol edilenlerin güvenliğini değil, kontrolü elinde tutanlar için düzeni sağlamak için buradasınız. Aslıında elitlerin küresel baskı siştemini devam ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisiniz."

'Suçlarınız ifşa edeceğiz'

Olaydaki dört polis memurunun da yargılanması ve Chauvin'in cinayetle suçlanmasını talep ederek "Maalesef sizin yolsuzluğa batmış teşkilatınızın adaleti yerine getireceğinize inanmıyoruz, o yüzden işlediğiniz çok sayıda suçu dünyaya ifşa edeceğiz" diyen anlatıcı, şöyle devam etti:

'Son 20 yılda 193 yurttaşı öldürdünüz'

 "George Floyd'un canavarca öldürülmesi, eyaletinizdeki polis memurlarının yanlış eylemleriyle ölüme sebebiyet verdikleri vahim vakaların uzun listesinden oluşan buzdağının sadece görünen kısmı."

Minneapolis polis teşkilatının son 20 yılda 193 yurttaşın ölmesinden sorumlu olduğunu öne sürerek Jamar Clarke, Philando Castile, Justine Diamond, Thurman Blevins, Brian Quinones gibi kamuoyuna yansıyan örnekler veren video, grubun siber saldırı işareti olan "Bizi bekleyin" sloganıyla bitti.