'Bir iktidarın milletinden nasıl uzaklaştığına bakar mısınız?'

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.
'Bir iktidarın milletinden nasıl uzaklaştığına bakar mısınız?'
2021-02-23 09:54:24   Güncelleme: 2021-02-23 10:35:43    

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Çok ilginç günlerden geçiyoruz… Bugünlerde Ak Parti’nin üst düzey kadroları, milletimize tepeden bakan o çirkin tavırlarını, insanımızı sürekli kutuplaştıran o kirli zihniyetlerini, teker teker dışa vurmaya devam ediyorlar.

Bir Ak Parti milletvekili, üstelik de, kadın bir milletvekili, çıktı, Ak Parti’ye göre onurlu kadının tarifini yaptı. Tacize, tecavüze, utanmazlığa maruz kalan kadınlar için, utanmadan, 'Onurlu kadın bir sene beklemez, ertesi gün şikayet eder.' dedi.

Yani bu arkadaş diyor ki;

'Tacize, tecavüze uğrayan kadın susuyorsa, susmak zorunda kalıyorsa, onursuzdur.'

'Aradan zaman geçtikten sonra konuşuyorsa, yine onursuzdur.'

Milletin vekili olduğunu iddia eden bir insanın sözlerine bakar mısınız? Bir iktidarın milletinden nasıl uzaklaştığına bakar mısınız? Şu utanmazlığa bakar mısınız Gerçekten ibretlik…

Tecavüze, tacize uğrayan kadınlar için şikâyet süresi mi var, 3 iş günü içinde şikâyetçi olmayana namussuz mu diyeceksiniz. Kadın haklarını içine sindiremeyen erkekler yetmedi bir de seninle mi uğraşacağız? Zihniyetiniz batsın sizin. İster bir gün sonra ister 10 yıl sonra söylesin hakkını arayan her kadın onurludur.

Bu arkadaşların siyaset anlayışında makbul olan liyakat değil, cehalet olduğundan, özellikle, bilmedikleri, anlamadıkları konularda, üst perdeden konuşmayı marifet sayıyorlar. Doğrusunu anlatmak da, mecburen bizlere düşüyor… 

 

7 Haziran 2015'te damadın abisinin televizyonunda bana eşimi aldattığıma dair imalı bir iftira atıldı. Buna ben susmadım. Çok sert bir tavır, tutum aldım, anında konuştum. Bana göre gökkubbeyi aşağı indirmeye çalıştım. Dördüncü gün sayın Erdoğan beni aradı. Bu arada herkes sustu. O zaman neyi gördüm, arkadaşlarımız çok üzüldüler ama kadındır rencide olur mu diye sustular, benim arkadaşlarım öyle sustu, diğerleri ise 'ya doğruysa' diye sustular. 

Dördüncü gün Sayın Erdoğan beni aradı. Ondan sonra Ak Parti'nin içinden insanlar beni aradılar. 

 


meral akşener özlem zengin