Dark'ın yaratıcılarının hazırladığı 1899 dizisinin fragmanı yayınlandı

Dark dizisinin yaratıcıları Baran bo Odar ve Jantje Friese'nin hazırladığı 1899 dizisinden ilk tanıtım fragmanı ve görsel yayınlandı.

Netflix'in Almanya yapımı ilk orijinal dizisi olan Dark, geçtiğimiz yıl üçüncü sezonuyla ekranlara veda etti. Dark'ın yaratıcıları olan Baran bo Odar ve Jantje Friese, sevilen dizinin sona ermesinin ardından zaman kaybetmeden bir sonraki projelerine geçti.

19. yüzyılın sonunda, buharlı bir göçmen gemisiyle Londra'dan batıya doğru yola çıkıp New York'a giden yolcuların hikâyesi etrafında şekillenecek dizide, Avrupa'nın farklı bölgelerinden insanların aynı umutlarla ve hayallerle kendilerini bekleyen yeni yüzyıla ve geleceklerine doğru olan yolculukları izlenecek. Açık denizde seyrederken, başıboş bırakılmış bir hâlde buldukları başka bir göçmen gemisiyle karşılaşan yolcular, onlara vadedilen topraklar yerine kendilerini korkunç bir kabusun içinde bulacaklar.

Baran bo Odar ve Jantje Friese dizi ilk duyurulduğu dönemde yaptıkları açıklamada, bunun farklı ülkelerden oyuncuları bir araya getiren, tam anlamıyla Avrupalı bir dizi konsepti olduğunu ifade etmişti.
2021-05-04 09:45:53