Davutoğlu'nun istifasından sonra Demirtaş'ın 'Gün gelecek Erdoğan'ı bizden çok eleştirecekler' sözleri gündem oldu

AKP içindeki tartışmalar, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partiden istifa etmesi, partiye dönük eleştirileri, Ali Babacan ve Abdullah Gül ekibinin yeni parti hazırlıkları, Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın kayyım ile görevden alınan belediye başkanları ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza ile ilgili sözlerine AKP içinden gelen eleştiriler, Demirtaş'ın 17 Mayıs 2016 tarihinde Meclis'te yaptığı konuşmayı yeniden gündeme taşıdı.

Davutoğlu'nun istifasından sonra Demirtaş'ın
2019-09-13 18:42:05    
Haberin videosu için tıklayın!

Sosyal medyada gündem olan konuşmada Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınında bulunan siyasetçileri kastederek 'Göreceksiniz bir günde dönüşecekler. Gün gelecek bizden daha çok Erdoğan'ı eleştirecekler' diyordu.

İşte Demirtaş'ın 'tarihe not düşüyorum' dediği o konuşması: 

Gün gelecek bizden çok Erdoğan'ı eleştirecekler. Bir günde dönüşecekler. Huyları bu. Dönmek, dönüş yapmak onların tarzı. Etrafında şu anda bulunan siyasetçiler, gazeteciler, medya mensupları, göreceksiniz Erdoğan'ın ayağı şöyle bir tökezlesin, gemiyi en başta bunlar terk edecekler. Ve şaşıracaksınız. Bakın şu konuşmam tarihe not düşsün. Diyecekler ki 'Erdoğan, gelmiş geçmiş en despot liderdi. En zalim liderdi 'diyecekler. Bunlar diyecekler şu anda şu bol maaş alanlar var ya... Bu yalaka tayfasından daha fazla Erdoğan'a saldıran kimseyi bulamayacaksınız. Hepimizin önünde koşacaklar. 'Erdoğan şunu etti, şu kadar kötülük yaptı' diye, şu günün yalakaları o günün yalakaları olacaklar. Sizden ricam o gün geldiğinde bu alçakları asla affetmeyin! Bunların burnundan fitil fitil hakkımızı getirelim.