Dilek Doğan'ı vuran polise 26,5 yıl!

Sarıyer Küçükarmutlu'da arama yapmak için eve giren polisin ateş açması sonucu yaşamını yitiren Dilek Doğan'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.
Dilek Doğan'ı vuran polise 26,5 yıl!
1970-01-01 02:33:35   Güncelleme: 1970-01-01 02:00:00    

25 yaşındaki Dilek Doğan'la ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede Doğan'ı vuran polis hakkında 26.5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre, hastanede tedavi altına alınan Doğan, 7 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmiş, Doğan’ın ailesi kızlarının bir polis tarafından kasıtlı olarak vurulduğunu iddia etmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bu iddia sonrası yaptığı yazılı açıklamada evde çıkan arbede sonrası aile üyelerinden birinin polis memurunun silahını almaya çalıştığını ve Doğan’ın bu sırada vurulduğunu belirtmişti. Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu tarafından yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Doğan’ın ölümüne neden olduğu öne sürülen bir polis memurunun “kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi” ve “kamu görevlisine ait araç ve gereçleri suçta kullanmak” suçlarından 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İddianame İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.


dilek doğan sarıyer küçükarmutlu istanbul emniyet müdürlüğü