Erdoğan'dan Macron'a: Türkiye'yi NATO'dan çıkarmak senin haddine mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un NATO'ya ilişkin açıklamalarına yanıt verdi. Erdoğan Macron'a seslenerek, "Sen önce kendi beyin ölümünü kontrol ettir. Senin Suriye'de ne işin var?" dedi.

Erdoğan'dan Macron'a: Türkiye'yi NATO'dan çıkarmak senin haddine mi?
2019-11-29 18:11:45

Erdoğan, "Marmara Üniversitemizin yeni külliyesi ile çok daha güçlü hale geleceğine inanıyorum. Kökleri 1883’e kadar giden üniversitemizin, halen 5 ayrı dilde yürüttüğü   eğitim –öğretim faaliyetleri ile dünya çapında marka olma yolunda ilerlediğini görüyoruz. Temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz bu alanda inşa edilecek külliye üniversitemizi hedeflerine bir adım daha yaklaştıracaktır. Bu üniversitemiz yanında ilkokul, ortaokul, lisesi ile çok daha anlamlı hale gelecektir. Bunu özellikle tercih ettik. Üniversitemiz ile birlikte ortaokul, lisenin de burada olması çok büyük anlam ve güç katacaktır. Konumu ve mimarisi ile tarihimize, kültürümüze yakışır bu eserin üniversitemize kazandırılmasında emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Erdoğan, "Tüm üniversitelerimizin yaptıkları işin ruhuna ve gereklerine uygun mekanlarda faaliyetlerine devam etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Burada devasa alanda Savunma Bakanlığımızın bir geçmişi var. Şimdi ise farklı bir mekana taşınıp buranın Marmara Üniversitesi’nden olması buraya farklı bir güç katacaktır" dedi.

“Ülkemizdeki üniversite sayısını 207’e çıkardık”

Erdoğan, "Büyükşehir belediye başkanlığım dönemimden beri  üniversitelere külliyeler kazandırmanın gayreti içinde oldum. Başbakanlığım ve Cumhurbaşkanlığım döneminde aynı anlayışla ülkemizdeki tüm üniversitelerimize bu desteği verdim. Ülkemizdeki üniversite sayısını 76’dan 207’e çıkartırken sadece skor amaçlı hareket etmedik. Elbette eğitim-öğretime yapılan yatırımların neticesini almak zaman ister. Şimdiden ülkemizin bu alanda kat ettiği mesafeyi görmeye başladık. Biz ülkeyi yönetenler olarak sorumluluğumuzun gereğini yerine getirdik. Şimdi sıra üniversitelerimizi yöneten rektörlerimizde, hocalarımızdadır. Türkiye’deki üniversitelerimizi dünya çapında birer yükseköğrenim kurumu haline getirmesi hocalarımızın yapacağı akademik çalışmalara, öğrencilerimizin göstereceği gayrete bağlıdır. Çeşitli kurumlar tarafından hazırlanan ilk 500, ilk 100 listelerinde ülkemizden bir elin parmağı kadar değil, göğsümü kabartacak düzeyde üniversitelerin yer almasını bekliyoruz" ifadesini kullandı. 

“Mezunu olmaktan iftihar ettiğim Marmara Üniversitesi’nin de bu büyük atılımın öncüsü olacağına yürekten inanıyorum”

 

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunun için öncelikle köklü bir anlayış değişikliğine ihtiyaç vardır. Bu anlayış değişikliğini sizlere bir anekdot ile anlatmak istiyorum. Merhum Süheyl Ünver, hocası Akil Muhtar Özden’e ‘Biz sizin yarınız kadar olsak yeter’ diyerek hürmetini göstermek ister. Bunun işiten hoca hiddetlenerek, ‘Sen benim yarım, senin taleben senin yarın, onun talebesi onun yarısı… Bu böyle olmaz, sen beni geçmelisin’ diye cevap verir. Üniversitelerdeki her bir hocamız kendi hocasını geçecek başarılar ortaya koyacak ki hedeflerimize ulaşabilelim. Bunun için üniversite hocalarının ufkunun genişlemesini, azimlerinin bilenmesini sağlamalıyız. Üniversitelerimizin başarısı ülkemizin en büyük gururu, övünç kaynağı olmalıdır. Cumhurbaşkanı olarak bu konuda üzerimize düşen her görevi yerine getireceğimizin bilinmesini istiyorum. Ama bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum ki asıl görev hocalarımıza düşüyor. Üniversitelerimizdeki tüm hocalarımıza inanıyorum ve güveniyorum. Mezunu olmaktan iftihar ettiğim Marmara Üniversitesi’nin de bu büyük atılımın öncüsü olacağına yürekten inanıyorum.  

Dünyadaki rekabet medeniyet mücadelesinde öne geçme rekabetidir. Çünkü medeniyet, uygarlık ve şehirlilik anlamlarının yanında doğrudan gelişmişlik düzeylerine işaret eden bir kavramdır. Üzerinde yaşadığımız coğrafya kadim Yunan, Roma, İslam ve  Türk medeniyetleri ile zenginleşerek bugünlere gelmiştir. Biz kendi inancına, kültürüne uygun olması şartıyla iyi olan, estetik olan, hayırlı olan her değeri bünyesine katmaktan asla imtina etmeyen bir milletiz. Ülkemizde pek çok mütefekkir tarafından üzerinde düşünülmüş medeniyet bizim de mücadelemizin merkezinde yer alıyor. Ülkemizde yıllarca şark ve garp medeniyetleri tartışması yaşanmış ve bunların birbirlerinin karşıtı gibi gösterildiğinin şahidi oluyoruz.

Hayata tek bir medeniyet yani sadece Batı medeniyeti penceresinden bakanları için bu anlayış anlamsızdır. Ülkemizde Batı medeniyete dahil olmak için dinimizin değiştirilmesi gerektiği tartışmalarının bile yapıldığı dönemler olmuştur. Milletin inancı bazı çevreler tarafından medeniyet yolunda en büyük engel olarak görülmüştür. Halbuki bu coğrafya inancıyla ilgili hassasiyetlerine dokunulmaması şartıyla her imkânı, her değeri ve birikimi kucaklama geleneğine sahiptir.

İslam dünyasının içinde bulunduğu sıkıntıların sebebi nasıl İslam değilse, ülkemizin geçmişte yaşadığı krizleri ülkemize ve milletimize mâl edemeyiz.  Başımıza gelenlerin nedeni son birkaç asırdır medeniyet ufkunu yitirmiş, özgüvenini kaybetmiş, Batı karşısında ezik, kendi kültürüne nobran, kendisi üretmek yerine kopyalamayı bilim diye yutturmuş zihniyetin üzerimize karabasan gibi çökmüş olmasıdır.

Başkalarına benzemeyi hayatımızın merkezine yerleştirdiğimiz gün kaybetmeye başladık. Yeniden düşünmeye, çalışmaya, üretmeye hazır olmalıyız. Üniversitelerden beklentimiz medeniyet davamızı her türlü önyargıdan arınmış olarak,  insanların tüm birikimini kullanarak güçlendirmeyi, yükseltmeleri ve yüceltmeleridir. Başka yerlerde üretilen bilgilerin ezbercisi, kopyacısı, tekrarcısı değil, bilginin menbaa haline gelen üniversitelere sahip olmanın hayali ile yaşıyoruz.

"17 yıldaki değişim görülüyor"

Türkiye son 17 yılda yaşadığı büyük dönüşümün ardından sadece bilim alanında değil her konuda çok farklı bir kulvara girmiştir. Milletimiz bu değişimi kendi hayatında da bizzat görüyor. Yabancılar da bu değişimin Türkiye’yi nereden nereye taşıdığını her fırsatta dile getiriyor. Her ne kadar içerden birileri sürekli kriz tellaklığı yapsa da hedeflerimize adım adım ilerliyoruz.

Tehdit kriterlerimiz de değişti. Geçmişte ülkemiz için çok büyük kriz, sıkıntı, sorun kaynağı olan nice mesele artık rutin gündemin parçası olmaktan öteye geçemiyor. Engellere takılıp kalmak yerine bertaraf etme anlayışı iradeyi her alana yerleştirdik.

Artık kendisine inanan, güvenen ve tuzakları bozan bir Türkiye var. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteği ile geldiğimiz bu seviye bizden sonraki nesiller için yeni başlangıç noktası olacaktır. 

Arnavutluk’a 500 konut

Arnavutluk’a 500 konut yapabilir miyiz diye Çevre ve Şehircilik Bakanımla konuştuk. Yapalım dedik. Arnavutluk’a inşallah TOKİ olarak orada en uygun yerde ekiplerimiz çalışmalarını yapacak. Bu nedir bu? Bu medeniyetimizin bize yüklediği sorumluluktur.  Bizim bir kardeşlik hukukumuz var. Bu kış mevsiminde zorda kalanlara yardım elimizi uzatacağız.

Bu büyük değiştirememiş olsaydık ne demokrasimizi gerçekleştirebilirdik ne de ekonomik saldırılar karşısında dayanabilirdik ne de sınırlarımıza dayanan teröristlerin başını ezebilirdik. Tabii başarı çıtasını yükseltmenin aynı zamanda mücadele alanını arttırdığının da farkındayız.

"Türkiye’yi NATO’dan çıkarmak senin haddine mi?"

Hazım sorunu yaşayanların giderek arttığını görüyoruz. Bugün gazetelerde yine okudum, bunun son örneği NATO tartışmalarıdır. 3-4-5 Aralık’ta İngiltere’de NATO zirvesini yapacağız. Daha oraya gitmeden birileri bir şeyler konuşmaya başladı. Hiç risk almayan, hep kazanmaya alışmış kimi ülkeler Türkiye’nin kendi hakkını, hukukunu, sınırlarını, egemenliğini koruma çabalarına tahammül edemiyor. Hele hele bunların içinde Fransa Cumhurbaşkanı’nın son açıklamaları hastalıklı, sığ anlayışın örneklerinden biridir. NATO’nun beyin ölümünün gerçekleştiğini söylüyor. Sayın Macron bak Türkiye’den sesleniyorum. Önce sen kendi beyin ölümünü bir kontrol ettir. Çünkü bu ifadeler ancak senin türündeki beyin ölümü gerçekleşmiş olanlara yakışır. Sen bir defa NATO’ya karşı yerine getirmen vecibelerini yerine getirmiyorsun. Hava atmaya gelince hava atıyorsunuz. NATO’ya ödemen gereken paraları bile doğru dürüst ödemezsin. Türkiye’yi NATO’dan çıkarmak senin haddine mi? Böyle bir şeyin kararını senin verme yetkin var mı? Türkiye’nin Suriye’de herhangi bir oldu bitti yapmadığını en iyi kendisi biliyor. İşte buyur. Kimse sana bakmıyor, henüz daha acemiliğin var bunu gider. Bunu gidermeden bu işler olmayacak. Biz Suriye’den ülkemize yönelik tehditleri ve karşılığını herkes gibi Fransa Cumhurbaşkanı’na da defalarca anlattım ama anlamıyor. İnanın çok tecrübesiz. Terörle mücadele nedir bilmediği için Sarı Yelekliler her yeri işgal ve istila etti. Niye çözemiyorsun? Çözemezsin. Ülkemizin bu konudaki haklı hassasiyetini hiçe sayıp, en küçük bir ilgilerinin olmadığı halde tırnak tutturmaya çalışan Fransa’dır. Senin Suriye’de ne işin var? 911 kilometre bizim sınırımız var. Bizim Adana Mutabakatımız var. Terörle mücadele kapsamında Suriye’ye girme hakkımız var. Ne yapıyorsun sen orada? Biz aynı zamanda Koalisyon Güçleri’ndeyiz. Rejim de eni oraya davet etmiş değil. Durumdan vazife çıkarıp geldiniz. İstediğiniz kadar hoplayın, zıplayın Türkiye’nin terörle mücadelesine saygı duyacaksınız. Türkiye hem askeri hem de siyasi desteği ile bu kurumun önemli ismidir"

2013 yılından beri aktif olarak son dakika güncel haberler ile medya dünyasında bilinen bir marka haline geldik. Türkiye'den ve dünyadan gelişmeler. Haber ajanslarına ve sosyal medyaya düşen önemli olaylar. Haberler video ve fotoğraf ile desteklenmektedir. Devlet liderlerinin yaptığı açıklamalar ile gündelik hayat içerisinde yaşanan gelişmeler, ünlülerin yaşamları, magazin dünyasında yaşanan gelişmeler, spor dünyasından, sporcuların hayatında yaşanan olayları anlık olarak aktarmaktadır. Son dakika Erdoğan'dan Macron'a: Türkiye'yi NATO'dan çıkarmak senin haddine mi? haberi, manken ve modellerin foto galerileri, futbol, spor, porno haberleri ve daha fazlası. Haberleri okuyunca video ve foto galerilerimizi de gezmeyi ihmal etmeyin. Galerimizde neler var, sizler için neler bulduk? Ünlülerin hayatından seçtiğimiz nude fotoğraflar, muhteşem fiziğiyle karşınızda. Kadın bedeni en estetik vücut hatları ile karşınızda. Denizde, havuzda, sokakta, partide, evde ya da yatakta ünlülerin tüm anları. Sizler için en özel en güzel görsellerle galerimizi erotik resimlerle de harmanladık, eskiden erotik film izlemek için sinemaya gittiğimiz ortamlardan bir tık uzağımıza taşındığı zamanlara. Buram buram erotizm kokan fotoğraflarını seçtik ve frikik fotoğraflarından medyaya yansıyanları sizler için bulduk. Bir anlık dikkatsizlik sonucu oluşan frikikler burada, magazincilerin yakaladığı kaza görselleri. Gerçi bazılarının ne kadar kaza olduğu da tartışılır planlanmış gibi. göğüs ile ilgili derlemeleri toparladık. Bunlar elbiseli ya da göğüs dekolteli olabilirler, meme görselleri galerimizde. Kadınlarda doğurganlığı simgeleyen göğüslerin erkeklerde üreme içgüdüsünü körüklediği için çekici geldiğini biliyor muydunuz? Bacak fotoğrafları ile ilgili sosyal medyadan ve arşivimizden sizlere ulaştırdık. Uzun bacaklı, sütun gibi bacaklara sahip kadınlar. Evet kılıydı tüyüydü, pürüsüzlüğüydü, kadınlar için güzel bacaklı olmanın da bir bedeli var. Toplum standartlarına uygun bir şekilde çıplak resimleri ile hayatından kesitler aramaya bulmaya çalıştık. Fotoğrafların hiçbiri tam çıplaklık içermemektedir. İnsan dünyaya çıplak gelip çıplak giderken tartışılmaya devam eden bir konu. Facebook bu konuda son dönemler epey tutucu. Kalça ya da başka bir deyişle poposuyla ilgili seçtiklerimize yer verdik. Kadınlar vücutlarının en estetik bu bölgelerini göremezken bizler gösterdik. Son dönemler estetik ile büyütülmesi popüler olan kalçaları erkekler pek seviyor. Hot ya da biz ateşli diyelim siz anlayın. Kışkırtıcı, baştan çıkarıcı görselleri derledik. Bebek gibi manken ve modeller burada. Sıcak sözcüğünün seksi çağrıştarması bir hayli ilginç tabii ama yerleşmiş sözlüğe. Artık seksilik arayan hot diye arıyor. Ve tabii ki ass ile ilgili fotoğrafları da derleyerek galerimize ekledik. İngilizcede kadınların en estetik olan bölgesinin söylenme şekli bu. Şu Youtube'da popüler hale gelen Prank videolarında olay bildiğiniz gibi öpüşmeyi de aşıp popo okşamaya kadar gelmişti. Biz o kadar abartmadık olayı. Instagram resimleri ile diğer sosyal medya hesapları Facebook, Youtube, Pinterest, Twitter, reddit hesaplarında biraz gezindik ve sizler için taramalar yaptık.Sosyal medya biliyorsunuz koca bir derya ve VK hesaplarındaki bilgi ve görselleri sizler için es geçmedik. Yahu sosyal medya platformu demişken bunların sayısı her geçen gün artıyor ve takip dahi etmesi iyice zorlaştı, saniye başı yeni platform kuruluyor. Tumblr hesaplarındaki dataları taradık, sosyal medyada çok konuşulan, elden ele gezen fotoğrafları bulmaya çalıştık, dediğimiz gibi biraz başımız döndü ama bu çabaya değdi. ifşa olan resimlerini, sosyal medyaya yansıyanları bulduk. Yanlış anlaşılmasın biz ifşa etmedik, bulduk. İnternet, sosyal medya derken ifşa kültürü de aldı başını gitti. Kadına şiddet ile birlikte, feministler arasında da yaygınlaşan bir kültür. Hack fotoğrafları var ise ve üzerinde herhangi bir şikayet yok ise bunları da toparladık, bir dönem bu hack olayları epey yaygındı. Sanıyoruz zamanla kişisel fotoğraflarımıza sahip çıkmayı az da olsa öğrendik. ve tabii ki icloud resimlerini de derledik. Biliyorsunuz bir dönem moda haline gelmişti ama biz özel hayatın gizliliğine özen gösterdik. Bu konularda açıkları olan şirketler ne gibi çalışmalar yaptı onu bilmiyoruz ama. Seksi çalışmaları. Bazı kadınların doğalığında her hareketi seksi çağrıştırıyor tabii, onların seksi olmak için özel bir çaba harcamasına gerek yok. ve yaşamındaki çekilen ya da kendisinin selfie olarak çektiği naked resimleri araştırdık.Dünya denilen gezegende ne varsa biz burada toplamaya çalışıyoruz, tek rakibimiz henüz keşfedilmeyen gezegenler. bunlarla da yetinmedik ama daha bitmedi tabii ki hayatı, boyu, kilosu gibi fizik ölçüleri, sevgilisi, yaşı, neler yapmış, bugünlere nasıl gelmiş, bu kişi nasıl başarılı olmuş da burada kendine yer bulmuş onları yazdık, erkek arkadaşı kimmiş, kız arkadaşı kimmiş falan derken çok yorulduk ulan size bilgi vereceğiz diye, bazılarında da atladık. Yani kısacası biyografisine yer verdik. Nereli, yaşı kaç gibi bilgilere bizden ulaşabilirsiniz. Tüm galerilerde bu bilgiler yok belki ama çoğu galerimizde mevcut. Yaşam içerisinden makyajsız hali ve makyajlı halleri ile birbirinden estetik görüntüleri, birbirinden farklı saç modelleri ile çekilen fotoğraflar. Kadınlığa dair ne varsa görüntüsü bizde. haberleri. Sizlere binlerce haber sunduk, çok sayıda kişinin günlük olarak ne yaptığını araştırarak sizlere ulaştırdık. Kim nerede ne yapmış, ne yemiş ne içmiş, kiminleymiş. Bazen sıkıcı bir hal alıyor bu. Galerilerimizde porno yok ama isteyeni çok. Porno bağımlıları var ki 1 saat izlemeden duramıyor.Kadınlar birbirlerinin seks yapışını izleyerek de tahrik olabiliyor ama o kadınlar için de önemli bir ihtiyaç ya da sex tape bulunmamaktadır. Seks kasedi bulunan ünlüler, bunu satan ünlüler, başka işler yaparken bir anda porno oyuncusuna dönenler daha da neler neler. Aslında fotoğraflarımız film sahnelerini aratmıyor, gezince filmleri izlemiş kadar oluyorsunuz. Her karesi aksiyon dolu müthiş kesitler. Mesela videolarımızda kalça danslarına yer verdik ama yok ben illa galeri gezeceğim derseniz oturup kalça dansı, twerk izlemiş kadar olursunuz, beni kesmez diyorsanız o zaman sizi videolara alalım. Sonra sözlük yazarlarının yüklediği görselleri de aradık, ekşi sözlük ya da uludağ sözlükte hem yapılan yorumları inceledik hem de görsel taraması yaptık.Sarışın, kumral, siyahi ya da kızıl saçlı birbirinden ateşli, çekici uzun boylu ve kısa boylu ya da büyük beden, erkeklerin fantazilerini süsleyen adeta sanat harikası zayıf ya da balık etli kadınlar. Ekran frikikleri izlemek isterseniz yaşanan anlık güzel kazalar ve canlı tv frikiklerini toparlıyoruz, sokak frikiklerini araştırıyor ve size seksizm örneklerini sunuyoruz. Galerimiz bitince diğerlerini gezmeyi ihmal etmeyin. Diğer galerilerimizde çeşitli renkte ve uzunlukta elbise görselleri, vücudu saran tayt, bikini, iç çamaşırı resimleri ile mini elbise, transparan elbise, göğüs dekoltesi, mini etek, mini kot şort, gecelik resimleri, kot ve tanga görselleri, jartiyer, külot, sütyen, külotlu çorap, fetiş fotoğrafları bulabilirsiniz. Güzel kadınlar, en seksi kızlar, çeşitli pozisyonlarda verilen pozlar, ünlüler, porno oyuncuları, manken ve modeller, oyuncular, sosyal medya fenomenleri galerilerimizde.
recep tayyip erdoğan