Eşi evi terk edince kayınpederini baklavayla zehirledi

Antalya'da geçen hafta boşanma aşamasındaki eşinin gittiği babasının evini kurşunlayan Feridun A., 3 gün önce de eve gönderdiği baklavayla kayınpederi Metin K.'yi zehirledi.
Eşi evi terk edince kayınpederini baklavayla zehirledi
2020-11-29 15:10:05   Güncelleme: 2020-11-29 15:10:05     DHA

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Kızılsaray Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Feridun A.'nın eşi Melek A., bir süre önce boşanma kararı aldı.

Kararın ardından evden ayrılan kadın, babası Metin K.'nin evine gitti. Bunun üzerine öfkelenen Feridun A., 21 Kasım'da kayınpederinin evini kurşunladı.

Aile, şikayetçi olurken, Feridun A.'ya 45 gün uzaklaştırma cezası verildi.

ARKADAŞLARINI EVE GÖNDERDİ

Bu olaydan 3 gün sonra Metin K.'nin evinin kapısını, bir kadın ile bir erkek çaldı. Sosyal hizmetlerden geldiklerini ve erzak getirdiklerini söyleyen ikili, eve girdi.

Melek A.'nın ailesiyle uzun süre sohbet eden ikili, yanlarında getirdikleri kutudaki baklavayı da ikram etti.

BAKLAVAYI YİYEN KAYINPEDER FENALAŞTI

Metin K., baklavayı yerken, ikili, bir süre sonra evden ayrıldı. Kısa süre sonra da Metin K., evde fenalaşarak, yere düştü.

Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirilmesiyle gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından Metin K.'yi ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

ZEHİRLİ BAKLAVA YOLLADIĞI BELİRLENDİ

Yapılan ilk tetkikler sonucu zehirlendiği ortaya çıkan Metin K., yoğun bakımda tedaviye alındı. Polis ekipleri, evdekilerin ifadelerini alarak, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Eve gelen 2 kişiden şüphelenen ve ifadeler üzerine Feridun A.'nın peşine düşen Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ekipleri, zehirli baklavayı şüphelinin yolladığını belirledi.

Eve sosyal hizmetler görevlisi gibi gelip, baklavayı ikram eden O.G. ve M.E. ile Feridun A. gözaltına alındı.