Ezhel, New York Times'ın 'Tanımanız Gereken Avrupalı 15 Sanatçı' listesine girdi

The New York Times tarafından yayınlanan 'Tanımanız Gereken Avrupalı 15 Sanatçı' listesinde Türkiye’den ünlü rapçi Ezhel de yer aldı.

Ezhel, New York Times'ın ”Tanımanız Gereken Avrupalı 15 Sanatçı” listesine girdi
2019-05-23 21:03:11    

Avrupa’nın farklı ülkelerinden yükselen yıldızlara yer veren makale Ezhel için ise şu sözlere yer verildi: 'Geçtiğimiz yıl Ezhel ismini Türkiye dışında duyduysanız bunun ana sebeplerinden biri şarkılarında esrara özendiren sözlere yer verdiği gerekçesiyle hapse atılmasından kaynaklanıyor. Asıl adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel, bir ay hapishanede tutulduktan sonra beraat etti, ancak yine de iki suçlamayla karşı karşıya kaldı. Ezhel, Türkiye’deki rap müzik hayranları ve otoriteler tarafından Türk hip-hop’ının yükselen yıldızı olarak tanımladı.'

Sanatçının biyografisini yazan müzik eleştirmeni Barış Akpolat, 'Beyaz yakalılar, kapalı kızlar, gençler ve her kesimden insanı Ezhel konserlerinde şarkılarını söylerken bulabilmeniz mümkün' diyor. Akpolat, bazı politikacıların bu müziği sevmediğini ancak seçmenlerinin dinlediğini de ekledi.

Duvar'ın haberine göre, Ezhel, başarısının ailesinden gelen müzik geçmişinden geldiğini belirtti. Annesi Türkçe, Arapça ve hatta Çince şarkı söyleyen bir devlet şarkıcısı olan Ezhel, bu çok kültürlüğünün dünya hakkında daha geniş bir perspektife sahip olmasında yardımcı olduğunu söyledi.