Facebook'un yapay 'zekası' yine tüm hesapları kapamaya, her şeyi engellemeye başladı

Son dönemler sebepsiz milyonlarca hesabı silen Facebook son olarak Sputnik ve Russia Today’in (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan’ın hesabını askıya aldı.

Facebook'un yapay 'zekası' yine tüm hesapları kapamaya, her şeyi engellemeye başladı
2019-09-13 05:43:14    

Hesapları sebepsiz silen yapılan itirazlara cevap vermeyen, sayfalarda tüm paylaşımları topluluk standartlarına aykırı bulan Facebook'un yapay 'zekası' Sputnik ve Russia Today’in (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan’ın hesabını askıya aldı.

Twitter hesabından açıklama yapan Sputnik ve Russia Today’in (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Facebook hesabının askıya alındığını duyurdu. Simonyan açıklamasında ''Facebook'ta engellendim. Nedenini öğrenmeye çalışacağım ve bu arada özgür internet, ifade özgürlüğüyle ilgili şeyler hakkında kafa yoracağım'' ifadelerini kullandı.

RT’den yapılan açıklamada, 'Genel Yayın Yönetmenimiz Margarita Simonyan’ın Facebook hesabına, ‘topluluk standartlarının ihlali’ gerekçesiyle 3 günlük engelleme uygulandı. Bu yasağa neyin sebep olduğunu anlamıyoruz. Sorumuzu Facebook’a gönderdik' dendi.

 

Simonyan, Facebook hesabının engellenmesini ‘sansür’ olarak nitelendirdi.

Sputnik’e konuşan Simonyan, 'Amerikan sansürünün özgürce ve engelsiz uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz. Sosyal medyada yaşayan gençler bunu normal buluyor, daha büyük olanlar ve 'geçit törenini' yönetenler ise çoğu zaman bunun ne olduğunu anlamıyor. Bense sadece hüzünleniyorum' dedi.