Harem-selamlık isteyen müdüre soruşturma açıldı!

Mersin’de kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturmasını yasaklayan ve uygulamayı bugün başlatacağını duyuran İleri Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aygül'e veliler tepki gösterince, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Müdür hakkında idari soruşturma başlat

Harem-selamlık isteyen müdüre soruşturma açıldı!

Mersin’de kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturmasını yasaklamaya hazırlanan İleri Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aygül'e veliler tarafından tepki gösterilince, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür hakkında idari soruşturma başlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Uygulamaya yansıyan bir durum yok. Devletin bir sistemi var. Kimse kendi başına hareket edemez, kendi düşüncesini, kendi sistemini uygulamaya kalkamaz. Müdürle ilgili soruşturma başlattık” dedi.

UYGULAMA BUGÜN BAŞLAYACAKTI

Okul Müdürü Hasan Hüseyin Aygül, iddiaya göre kız ve erkek öğrencilerin 31 Ekim Pazartesi gününden itibaren yan yana oturmasının yasaklanacağını söyledi.

Bu iddia üzerine bazı veliler tepki gösterdi. Sosyal medyada da tepkilerin yoğunlaşması üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür hakkında soruşturma başlattı. Sabah erken saatlerde okula gelen ve velilerle toplantı yapan Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, böyle bir uygulamanın olmayacağını ifade etti.

OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI: KARMA EĞİTİME DEVAM

Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Açıkoğlu, sabahın erken saatlerinde velilerin uygulama için okula geldiğini ifade ederek, “Onlar geldikten sonra bayağı bir tartışma yaşandı. Ondan sonra Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek geldi. O herkesi öğretmenler odasına davet etti. Burada toplantı yaptı. Gelişmeleri bizzat kendisi açıkladı. Şu anda hiçbir sorun kalmadı. Biz şu anda normal eğitimimize devam ediyoruz. Uygulama hiç başlamadan kaldırılmış oldu. Karma eğitime devam ediyoruz. Bu bizim istediğimiz bir şeydi. İlgililere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Şimşek’in toplantıda velileri de dinlediğini söyleyen Açıkoğlu, “Toplantıda müdür bey hiç konuşmadı. Zaten toplantıdan sonra odasına gitti. Adem Bey böyle bir uygulamanın hatalı olduğunu söyledi. Böyle bir uygulamanın olmayacağını söyledi. Kesinlikle böyle bir şeyin uygulanmayacağını söyledi. Eğitimimize artık eski şekliyle devam edeceğimizi ifade etti. Velilerin bu konuda müdüre zaten bir talebi yok. Cuma günü öğretmenler toplantısında bu konuyu gündeme sunmuş. Bende toplantıdan çıkan öğretmenlerden duydum. Öğretmenler pazartesi günü kız erkek yan yana oturamaz uygulamasına geçileceğini ifade ettiler. Bu çocuklar daha 10 yaşlarında. Bu uygulama çocukları daha kötü yapar. Ayrımcılık olduğunu düşünürler. Bu sistem eğitim sistemine zarar verir” dedi.

İHA