70 metrelik çukurdaki köpek 9 gündür kurtarılamadı

70 metrelik çukura düşen yavru köpek 9 gündür yardım bekliyor. Maden mühendislerinin bölgeye gitmesi için destek istendiğini öğrenildi.

70 metrelik çukurdaki köpek 9 gündür kurtarılamadı

İstanbul Beykoz Dereseki Köyü'nde 70 metrelik çukura düşen yavru köpeği kurtarmak için hayvan hakları savunucuları ve itfaiye ekipleri çalışma gerçekleştirmiş fakat çukurun dar olması nedeniyle ekipler mama ve su vererek bölgeden ayrılmışlardı. Hayvan hakları savunucularının tepkilerinin ardından ekipler tekrar çalışma başlattı. Yavru köpek 9 gündür yardım bekliyor.

İtfaiye ekipleri ellerindeki teknik imkanlarla kuyuya teleskobik kameraları salarak yavru köpeğin yerini tespit etti. Ekipler yavru köpeğe su ve yiyecek verdi. Kuyunun ağız genişliğinin çok dar olması nedeniyle nasıl düştüğü araştırılan yavrunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hayvan Hakları Konfederasyonu İstanbul Koordinatörü Barış Şengün, "İtfaiye ve hayvanseverler buradayız, gönüllüler geliyor. Kameradan izlediğimiz duruma göre hayvanın durumu iyi. İnsanın girmesi imkansız. Ama bir türlü çıkaramıyoruz. Zorlu bir süreç. Umarım sağlıklı bir şekilde çıkaracağız hayvanı " diye konuştu.

 Son olarak maden mühendislerinin bölgeye gitmesi için destek istendiğini öğrenildi.