AKP Gençlik Kolu Başkanı: Atatürk keşke olmasaydı, İslam devrimidir bu!

AKP Anamur Gençlik Kolu Başkanı Hasan Baki, Twitter'dan "Atatürk olmasaydı diye bir şey yok, keşke olmasaydı diye bir gerçek var. #RecepTayyipErdoğan yakında o gerçeğin mührü vurulacaktır" cümlesini paylaştı. Baki, paylaşımının devamında "Tarih yazılıyor. Aydınlık, Batı özentili devrim değil, İslam davası devrimidir bu" dedi.

AKP Gençlik Kolu Başkanı: Atatürk keşke olmasaydı, İslam devrimidir bu!

Mersin’de AKP Anamur Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki, Twitter'daki hesabı üzerinden Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef aldı, "Atatürk olmasaydı diye bir şey yok, keşke olmasaydı diye bir gerçek var. Recep Tayyip Erdoğan yakında o gerçeğin mührü vurulacaktır" ifadelerini kullandı.

Hasan Baki'nin tweetleri şöyle:

  • Atatürk olmasaydı diye bir şey yok, keşke olmasaydı diye bir gerçek var. #RecepTayyipErdoğan yakında o gerçeğin mührü vurulacaktır!
  • Birinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik ise Selaniklidir. Kimse Türk, Atatürk demesin. Orijinali Yunan yani, net. Benzemiyor Türk'e…
  • Tarih yazılıyor. Aydınlık, Batı özentili devrim değil, İslam davası devrimidir bu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

AKP'li Hasan Baki'nin bu mesajları büyük tepki çekti. Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre, CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Baki hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP İSTİFASINI İSTEDİ

AKP Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, baskılar sonucu Baki'nin istifasını istediklerini, kendisinin de istifa ettiğini açıkladı. Yılmaz, paylaşımların AKP'yi bağlamadığını da söyledi.

"BUNU KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR"

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, AKP'li Hasan Baki'nin paylaşımlarına tepki gösterdi.

Kuyucuoğlu şöyle dedi: “Ülkemizin, özgürlük ve demokrasiye kavuşmasını sağlayan, egemenliği Dolmabahçe Sarayı'ndan alıp TBMM’ye veren devlet adamımızın, bu şekilde aşağılanmasını kabul etmek mümkün değildir. Gençliğin bu noktaya gelmesine neden olanların oturup düşünmesi gerekir. Bu ve benzeri zihniyetlerin, Türkiye’yi nereye götürmek istediklerinin bir işaretidir.”

İSTİFA ETTİ

AKP, tepkiler üzerine Baki'nin istifasını istedi. Baki istifa etti.