Önce müsteşara 'Sen kimsin' dedi sonra da özür diledi!

"FETÖ" iddiasıyla tutuklu gardiyanların mahkemeye takım elbise ile gelmesi üzerine görevli gardiyanlar hakkında "alçaklar" dediği için kendine sert tepki gösteren ve “Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişi' ifadesi kullanan Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek'e "Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni" diyen Nihat Doğan, akşam yayınladığı mektupla defalarca özür diledi. İpek'in eski Adalet Bakanı olduğunu bilmeyen Doğan'ın mektubu alay konusu oldu.

 Önce müsteşara 'Sen kimsin' dedi sonra da  özür diledi!

Bir televizyon programında "FETÖ" soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye "şık" kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten sert tepki göstermişti. Doğan bunun üzerine dün tekrar televizyona çıkarak elini masaya vurup, "Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni" ifadelerini kullandı.

Ancak Doğan akşam ise sosyal medya hesabından defalarca özür diledi. Bir özür mektubu yayınlayan Doğan, "Sayın müsteşarım terbiye sınırlarını aştım. İnanın attığınız twiti anlamadan yorumladım" dedi.

Nihat Doğan'ın bu çarkı, sosyal medyada da alay konusu oldu. 

MÜSTEŞAR "HUKUKİ GEREĞİ YAPILACAK" DEYİNCE...

Doğan'ın gardiyanlarla ilgili sözleri üzerine Adalet Bakanı Kenan İpek sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

Müsteşar Kenan İpek yayınladığı mesaj şöyle: "Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin ceza infaz personelimize yönelik ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın tüm ceza infaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir."

DEFALARCA ÖZÜR DİLEDİ

Doğan'ın özür mektubu şöyle: