Adana'da Suriyelilerin çadırı yakıldı, ateş açıldı: 2 Suriyelinin durumu ağır!

Adana’da bir grup mahalli ile Suriyeliler arasında çıkan kavgada 5 kişi yaralandı. Kavga sırasında Suriyelilerin çadırları yakıldı, 2 Suriyelinin durumu ağır.

 Adana'da Suriyelilerin çadırı yakıldı, ateş açıldı: 2 Suriyelinin durumu ağır!

Adana'nın merkez Yüreğir İlçesi Bahçelievler Mahallesi’nde, bazı mahalle sakinleri ile çadırda kalan Suriyeler arasında henüz nedeni belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle, 2’si Suriyeli, 3 kişi silahla yaralandı. Çıkan olaylarda Suriyelilerin çadırları ateşe verilirken, araçların camları kırıldı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Polis olayda kullanılan pompalı tüfeklere el koydu. Yaralılar Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çukurova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Suriyeli uyruklu Cabir Abid (25), ve Ferhan Abid (32)’in durumlarını ağır olduğu öğrenilirken, Hüseyin Can D.(30) sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olay yerine gelen Özel Harekat Polisler, mahallede uzun namlulu silahlarla geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis ekiplerinin iki grubu ayırmasının ardından, belediye ait otobüslerle Suriyeli vatandaşlar oturdukları çadırlarından tahliye edildi.