Parkta 13 yaşındaki çocuğa saldırı

Henüz 13 yaşındaki küçük bir kız, arkadaşlarıyla gittiği parkta, güpegündüz, uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişinin sopalı saldırısına uğradı.

Parkta 13 yaşındaki çocuğa saldırı

Edirne'de, geçen hafta arkadaşlarıyla Dilaverbey Mahallesi’nde bir parka giden 7’nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Simay Ş.’ye, uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ileri sürülen 19 yaşındaki Tolgahan Ç., adlı kişinin sopalı saldırısına uğradı.

Koşarak kaçmaya çalışan küçük kız yere düşünce, Tolgahan Ç. kızı yakalayarak sopayla vurmaya başladı. Yüzüne aldığı sopa darbeleriyle yaralanan Simay Ş.’nin yardımına çevrede bulunanlar koşarken, saldırgan koşarak kaçtı.

Çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptıkları küçük kız, ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Burnu kırıldığı belirlenen Simay Ş., ameliyat geçirip, hastanede 4 gün tedavi gördükten sonra evine dönebildi.

Saldırgan Tolgahan Ç. ise kısa bir süre sonra polis ekipleri tarafından yakalandı. Emniyetteki soruşturmanın ardından adliyeye sevk edilen Tolgahan Ç., tutuklanarak cezaevine koyuldu. Mahalle sakinleri Tolgahan Ç.’nin daha önce de benzer saldırılarda bulunduğunu söyledi.