Çavuşoğlu'ndan Hollanda'ya sert sözler: Bunların hükümeti düşüyordu, iyilik yaptık bunlara

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'ya girişinin engellenmesi sonrası açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Gerekçe olarak güvenlik sunuyorlar bize. Türkiye'nin Dışişleri Bakanı terörist mi?" dedi. Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı Bert'le yaşadığı diyalog da dikkat çekti.

Çavuşoğlu'ndan Hollanda'ya sert sözler: Bunların hükümeti düşüyordu, iyilik yaptık bunlara

Hollanda'ya uçuş izni verilmeyerek ülkeye girişi engellenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuya ilişkin açıklama yaptı.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

"Bu referandumda niye taraf tutuyorsunuz? Anayasa değişikliği referandumu sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?

Hollanda, seçim sonrası için de toplantı izni için garanti veremeyeceğini söyledi.

Bu karar, aşırı sağcı Geert Wilders'i sevindirdi. Başbakanın ve hükümetin Wilders'tan bir farkı yoktur.

Başbakan'ın sosyal medyada "Türk bakanını burada görmek istemiyoruz" mesajlarını gördük. Daha sonra Dışişleri Bakanı'nı aradım "Bert" dedim, "Benim seçim öncesi gelmem sizi zor durumda bırakacaksa daha sonra gelirim". Kendisi bana dedi ki "Seçim sonrası da sana garanti veremem". "Bert" dedim, "Ben sana insan gibi söylüyorum. Başbakan'ınla görüş, seçim sonrası gelmemi istemiyorsanız cumartesi görüşürüz" dedim.

Sonra Rutte'un "Bizdeki laleleri görmeye gelebilir" dediğini gördüm. Bir kere o laleler Osmanlı zamanında gitti oraya. Kendisi adına utanç verici. Lalelerin bir faydası olacaksa biz onlara yeni laleler göndeririz, adam olsunlar.