Dolu ve yağmur İstanbul'u vurdu!

İstanbul’da akşam saatlerine etkili olan yağmurla birlikte kısa süreli dolu yağışı gerçekleşti.

Dolu ve yağmur İstanbul'u vurdu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ekipleri İstanbul için akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü yağmur ve şimşek uyarası yapmıştı. Yapılan uyarıların ardından yağmur akşam saatlerinde yer yer etkili olmaya başladı.  Etkili olan yağış sırasında aralıklarla dolu yağışının gerçekleştiği görüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul Avrupa yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinde sonra il genelinde yerel olarak görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini arttırması bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması ve metrekareye 10-40 kg arası yağış düşmesi beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.


TRAFİKTE AKSAMALAR OLABİLİR


Yarın sıcaklığın 5 derece düşerek 24 dereceye inmesi beklenirken, İstanbullulara haftanın son iş gününde sabah trafiği uyarısı da geldi. Yarın özellikle sabah saatlerinde etkili olacak sağanak yağışın trafikte de aksamalara yol açması bekleniyor.
 

AKOM UYARDI


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de (AKOM) açıklama yaparak, "Öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzeyli yönlere dönmesi ile birlikte hava sıcaklıklarının da alarak mevsim normallerine gerileyeceği, akşam saatlerinden itibaren ise il genelinde kısa süreli gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağının tahmin edildiğini" belirtti.