Mersin'de bıçaklanarak öldürülen Suriyeli çocuğun görüntüleri ortaya çıktı!

Sığınmacı olarak geldiği Mersin'de bıçaklanarak öldürülen Suriyeli 5 yaşındaki Muhammed Hacderviş’in görüntüleri ortaya çıktı.

Mersin'de bıçaklanarak öldürülen Suriyeli çocuğun görüntüleri ortaya çıktı!

Suriye’deki iç savaştan kaçarak 3 yıl önce Kızkalesi’ne geldiği belirlenen ailenin en küçük çocuğu olan Muhammed Hacderviş, 18 Eylül pazartesi akşamı evine dönmedi. Bunun üzerine annesi Ranya Hacderviş ve diğer yakınları çocuğun bulunması için çevrede aramaya çıktı. Ancak Suriyeli ailenin gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdürdüğü arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Sabah Kızkalesi sahil kesimindeki duşakabinde küçük çocuğun cesedi bulundu. Yapılan otopside 25 yerinden bıçaklandığı belirlenen küçük çocuğun cenazesi Mersin’de toprağa verildi.

200 KAMERA KAYDI İNCELENDİ

Katil ve katillerin bulunması için harekete geçen Emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu ekip Kızkalesi’nde geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekip, çok sayıda kişinin ifadesine başvururken, yaklaşık 200 işyerinin güvenlik kamera kayıtlarına el konuldu, Mobese kayıtları ile incelemeye alındı.

18 Eylül’de saat 20.59’da küçük Muhammed’in elindeki su şişeleri ile çevresine gülücükler dağıtarak dolaştığı görüntülerinin bir işyerinin güvenlik kamerası ile kaydedildiği ortaya çıktı. Başka bir işyerinin güvenlik kamerasında koştuğu görülen küçük Muhammed’in katil ya da katillerinin bulunması için polis çalışmalarını sürdürüyor.

DHA

Muhammed Hacderviş suriyeli çocuk bıçak cinayet mersin