Hülya Avşar’ın ‘Erkekler aldatmalı’ sözlerine RTÜK’ten ceza

RTÜK, Star Tv’ye tavandan müeyyide uygulaması kararlaştırdı.

Hülya Avşar’ın ‘Erkekler aldatmalı’ sözlerine RTÜK’ten ceza

Bir Hülya Avşar Sohbeti isimli programda sunucu Avşar’ın ‘erkeklerin eşlerini aldatabilecekleri’ yönündeki sözleri tepki görmüştü. Avşar, “Erkekler eğer arada bir eşlerine çaktırmadan bir şeyler yaparlarsa o evlilikler yürür ve bir yastıkta yaşlanabilirler. Bir erkek arada bir karısına çaktırmadan yapmak zorunda” demişti.

AA’nın aktardığına göre Üst Kurul, Avşar’ın ‘erkeklerin eşlerini çaktırmadan aldatmak zorunda oldukları’ yönündeki ifadelerini birçok kez tekrarladığı belirledi.

Programda, ‘ahlak dışı bir durumun zorunluluk olarak ifade edildiği’ni belirten RTÜK, “Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” hükmü kapsamında Star Tv’ye tavandan müeyyide uygulanmasını kararlaştırdı.

Tv8 ve Show Tv’ye de ceza

RTÜK, Tv8’de yayınlanan ‘Niyazi Gül Dörtnala’ isimli filmde ‘cinsel birlikteliği ima eden görüntü ve diyaloglara çocukların ekran başında olduğu erken saatlerde yer verildiği’ değerlendirilerek kanala tavandan müeyyide uygulanmasına karar verdi.

Show TV’de yayınlanan ‘Seda ve Uğur’la Artık Susma’ programına katılan kişilerin önce isim vermeden, ‘ünlü bir isim’ diye suçlamada bulunduğunu, daha sonra oyuncu Hale Soygazi’nin adı verilerek, Anayasa’da temel insan hakkı sayılan ‘özel hayatın gizliliği ilkesi’nin ihlal edildiği tespitinde bulunan RTÜK tarafından, kanala en üst sınırdan ceza verdi.

rtük hülya avşar ceza aldatmak