İstanbul'da öğrenci servisine silahlı saldırı!

İstanbul Kağıthane'de okul servis aracına silahlı saldırı gerçekleşti.

İstanbul'da öğrenci servisine silahlı saldırı!

Kağıthane, Girne Caddesi üzerinde saat 08.45 sıralarında meydana gelen olayda, Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini okula bırakan okul servisine 200 metre arkasından gelen cipten 5 el ateş edildi. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan servis sürücüsü Kıyasettin Tacer (41) olay yerine gelen ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

DHA'nın aktardığına göre; Kıyasettin Tacer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek incelemelerde bulundu. Delil araştırması yapan ekipler boş kovanları topladı. Saldırı sırasında araçta olan servis hostesi saldırıyı yara almadan atlattı.

Saldırganın servis sürücüsü ile arasında daha önceden anlaşmazlık olduğu ve kimliğinin tespit edildiği kaydedildi. Saldırganı yakalamak için çalışma başlatıldı.

BAŞKA BİR SERVİS ARACINA DA KURŞUN İSABET ETTİ

Yaşanan silahlı saldırıda başka bir servis aracına da kurşun isabet etti. Servis aracının camına kurşun isabet eden sürücüsü Hüseyin İlçin, "Servisçiyi vurdular. Onun arabasından seken kurşunlar da bizim araca denk geldi. Ben aracımı yol kenarına bıraktım. Fırından ekmek alıyordum. Bir de baktım ki aracıma kurşun isabet etmiş.Kimin yaptığını bile göremedim" dedi.

istanbul servis okul servisi silah kağıthane kıyasettin tacer