Kuaföre dudak dolgusu yaptıran Merve'nin doktoru: Dünyada görülmemiş bir vaka

Kuaföre kalıcı dolgu yaptırdığı dudakları aniden şişince hastanelik olan hemşire Merve Keleş, tedavi ile iyileşti.

Kuaföre dudak dolgusu yaptıran Merve'nin doktoru: Dünyada görülmemiş bir vaka

Adana'da yaşayan Merve Keleş’in 2 Mayıs 2017’de, kendini doktor olarak tanıtan bir kuaföre yaptırdığı yanlış dudak dolgusu sonucu kendisine ulaştığını aktaran Dr. Gül Fennibilek, dudağında oldukça ciddi ödem, sertlik, doku ve dolaşım bozukluğu bulunduğunu anımsattı.

Kaybedilme riski nedeniyle dudağın ameliyat edilmediğini aktaran Dr. Fennibilek, hastasına belirtileri düzeltme yolunda tedavi uyguladığını belirtti. Hastasının kendisine gelmeden önce kullandığı ilaçlar nedeniyle komplikasyonlar oluştuğunu bildiren Dr. Fennibilek, uyguladığı tedavi ile hastasının 28 Haziran 2017 itibariyle sağlığına kavuştuğunu vurguladı.

Merve Keleş’in artık normal yaşamına döndüğünü kaydeden Dr. Gül Fennibilek, şöyle konuştu:

"Hastamız artık iyi durumda. Hastamız 1 yıl gibi uzun bir tedavi süreci değil 1.5 ayda tedavi görmüş oldu. Aslında Merve Keleş’in vakası dünyada görülmemiş bir vakadır. Dolayısıyla da tedavi biçimi olarak da doktorların bilmediği bir vakadır. Dünya literatürüne geçmesi gereken bir vaka olduğu için uyguladığım tedaviyi tıbbi bir platformdan paylaşmak gerektiğini düşünüyorum. Eğer gerekli şartlar hazırlanırsa ben seve seve tüm doktor arkadaşlarıma bu dünyada görülmemiş vakanın tedavisini seve seve anlatmak istiyorum."

DHA

merve keleş dudak