'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı?

ABD'de 20 milyon kişi Facebook'u sildi.

'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı?
Cambridge Analytica skandalı sonrası kullanıcıların güvenini kaybeden Facebook’un tarihinin en büyük kullanıcı kaybını yaşadığı belirtildi. Facebook’un ABD’de 214 milyon kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor ve bunların yüzde 9’u hesaplarını sildi. Bu oran 19,2 milyon kullanıcıya denk geliyor.

20 milyon kullanıcının yalnızca birkaç haftalık süreçte hesaplarını silmesi ise Facebook yönetimine önemli bir mesaj niteliği taşıyor.

Facebook veri gizliliği konusunda hem kullanıcıların hem de resmi mercilerin eleştirileri altındayken, kullanıcılara Facebook hesaplarını silmelerini söyleyen #DeleteFacebook isimli bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyaya bugüne kadar aralarında bir Facebook şirketi olan WhatsApp’ın eş kurucusu Brian Acton ile Apple’ın eş kurucusu Steve Wozniak gibi ünlüler de katıldı.

 

Mark Zuckerberg daha önce sosyal ağın DeleteFacebook kampanyası sonucu önemli ölçüde bir kullanıcı düşüşü yaşamadığını açıklamıştı. Ancak Creative Strategeis tarafından gerçekleştirilen bir anket çalışması, bunun aksini gösterdi.

Habertürk'ün aktardığına göre anket çalışmasına göre, Amerikalı Facebook kullanıcılarının yüzde 9’u sosyal ağ hesaplarını silmiş durumda.

Facebook’un ABD’de 214 milyon kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor ve bunların yüzde 9’u 19,2 milyon kullanıcıya denk geliyor.

Facebook’un kullanıcı tabanı ve aktif kullanıcı sayısının aldığı son durumu en doğru şekilde görülmesi için şirketin çeyrek sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

facebook haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? son dakika, facebook son dakika, facebook nedir, facebook kimdir, facebook hakkında

facebooku sil haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? son dakika, facebooku sil son dakika, facebooku sil nedir, facebooku sil kimdir, facebooku sil hakkında

abd haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? son dakika, abd son dakika, abd nedir, abd kimdir, abd hakkında

sildi haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? haberleri, 'Facebook'u Sil' kampanyasına kaç kişi katıldı? son dakika, sildi son dakika, sildi nedir, sildi kimdir, sildi hakkında

2013- vehaber.org - Tüm hakları saklıdır.