Muharrem İnce: Sen kim istihbarat kim, darbeyi bile eniştenden öğrendin!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Muğla'da konuştu.

Muharrem İnce: Sen kim istihbarat kim, darbeyi bile eniştenden öğrendin!

Muharrem İnce Muğla'da halka seslendi.

İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Şu ana kadar 86 miting içinde Muğla, bir numara oldu. Daha 35 civarında miting oldu. Bi kere büyük İstanbul mitingi var, seçimin son günü. Benim rakibimde para çok örtülü ödenek, hazineni imkanları. Sizin yatırdığı paralarla yetişiyorum Muğla'ya. Yarı yolda benzin bitmesin biraz daha ateşleyin.

Ben barış diyorum, huzur diyorum bi de kavga eden adam var. Bugün demiş ki "istihbarata sordum, Diyarbakır'da Muharrem İnce'nin mitingine gidenler HDP'liydi" demiş.

'SEN KİM İSTİHBARAT KİM? DARBEYİ BİLE ENİŞTENDEN ÖĞRENDİN'
Erdoğan bu devletin istihbaratı ne zamandan beri miting alanlarını kontrol ediyor. Sen bu devletin istihbaratına görev ver de bomba patlatanları yakalasınlar. Sen kim istihbarat kim? Sen darbeyi eniştenden öğrenen adamsın. MİT'in başındaki adamı değiştir, o sana yalan söylüyor. Meydan AK Partili kardeşlerim vardı. 16 yıl bu devleti nasıl yönetti şaşırıyorum.

1 ay içinde yemin edeyim, Göcek Tüneli'nden para alınmayacak.

Marmaris'teki yazlık sarayı engellilere vereceğim.
Recep Erdoğan buradan söz vereyim; Meydanlarda yalan söylemezsen kışın 1 hafta eski cumhurbaşkanlarına oda vereceğim. 

'SANA NE BAKAYIM! BEN MİLLETE BAKARIM...'
Ne diyor "Bay muharrem, bay Muharrem" 24 Haziran'dan sana millet "bay bay Recep" diyecek.

'Bana bak' diyor. Sana hazine, darphane, örtülü ödenek, devlet bakıyor! Sana ne bakayım! Ben millete bakarım...

'YÜREĞİN VARSA KARŞIMA ÇIK'
Recep Erdoğan yüreğin varsa, bilgin varsa çık karşıma ekonomi tartışalım. Karşıma çık, karşıma... Türkiye karar verecek ya fizikçiyi seçecek, ya kekçiyi. Projeye bak projeye! Stat, park, kıraathane yapacak. Sanki belediye başkanı.

'Çalma ha projeyi' diyor, al senin olsun! O kıraathanede kekleri bile tek merkezden bi yandaşa sattırabilir. 'Ustayım' diyordu meğerse kek ustasıymış.
Bedava kek isteyenler Erdoğan'a oy versin, iş isteyenler bana oy versin.

'YURTSEVER BİR FİZİK ÖĞRETMENİYİM'
Benim ne olduğum belli: Ben Atatürkçü, cumhuriyetçi, yurtsever bir fizik öğretmeniyimm. Kimi ziyaret edeceğimi sana mı soracağım? Bu memleket için seni bile ziyaret ettim, sana bile katlandım. Köylü çocuğuyum ben, lüks arabaların içinde büyümedik. 11-12 yaşından beri traktör kullanıyorum. Traktörlü resmi almış caminin içine koymuşlar. Mantoj düblaj işlerini FETÖ'den öğrenmişler.

'VAKİT JÜBİLE VAKTİ'
"Vakit Türkiye vakti" diyorlar! Ben bir slogan buldum onlara; "Vakit jübile vakti"

Adıyamanlıya Muğlalıya tütünü yasaklatıyorsun ektirmiyorsun. Türk tütünün de zehir var da Amerikan tütünün de vitamin mi var?

Benim cumhurbaşkanlığımda 600 milletvekili olmayacak düşecek bu sayı. 
Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz.
Bir emeklinin en düşük emekli maaşı 850 lira en yüksek 6500 lira. Emekli maaşları arasında 9 kat fark olursa; O ülkede gelişme., kardeşlik olmaz. Bunu dengeleyeceğiz.

Erdoğan salona giriyor yüksek yargıçların hepsi ayağa kalkıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak.

Geçen gün bir Danıştay üyesi kadın benim aleyhimde tweet atıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda bir Danıştay üyesi ya da Yargıtay üyesi asla rakibim hakkında tweet atamaz.Ben size söz veriyorum; Benim cumhurbaşkanlığımda vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak.

Dokunulmazlık konusunda partimle ters düştüm. Ben hayır oyu verdim. Bugün olsa yine hayır oyu veririm. 

Türkiye'nin dört köşesine gittim. Müthiş bir değişim rüzgarı var.
Oyunuzu kullanın...
YSK'yı bana bırakın.
Avukat arkadaşlarım cübbeleriniz araçlarınızın içinde olsun. Pazar günü Yalova'da olacağım, oyumu kullanıp Ankara'ya gideceğim. Alavere dalavere işlerine başladılarmı sandalyemi alıp YSK'nın önüne gideceğim.

YSK üyelerini uyarıyorum! Görevinizi doğru düzgün yapın, fotoğraflarınızı Türkiye'nin bütün sokaklarına asarım, sokağa çıkamazsınız.

muharrem ince chp cumhurbaşkanı adayı