Erdoğan: Tutukludan aday olmaz, düzenleme yapacağız

''Siyaset; sürekli yalan söyleme, dün söylediğini bugün inkar etme, dün ak dediğine bugün kara deme sanatı değildir.''

Erdoğan: Tutukludan aday olmaz, düzenleme yapacağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova mitinginde konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Yalova Üniversitesi'ni biz kurduk. Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim. Olabiri. Sen bir tane fizik öğretmenisin. Ama biz bu üniversiteden nice öğretmenler yetiştirdik. 

Bay Kemal "engellileri kendi başına bıraktınız" diyor. El vicdan ya... Yalanı bırakın. Dürüst olun. Artık millet dürüst olana oy veriyor, yalana değil. 24 Haziran'da da benim milletim kime oy vereceğini biliyor.

Armutlu Kapaklı'ya bir balıkçı barınağı inşaa ediyoruz. Biz söz verdik mi yaparız. Ne aldatan olduk, ne de aldanan olduk. Yalova 'nın içme suyu problemini çözdük.

Bu kişinin Yalova 'ya kazandırdığı herhangi bir hizmeti gördünüz mü? Bu kişi tuğla üstüne tuğla koydu mu? Ben yaptım. Bu kişinin yaptığı başka şeyler var. Mesela Edirne'de Cezaevi'ni ziyaret ediyor. Kimi ziyaret ediyor? PKK terör örgütünün arkasında olduğu partinin adayını. Hakkari'de Bay Kemal bir tane Türk bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem de Diyarbakır'da malum partinin desteğiyle miting yaptı. Bunlar teröristlerle beraber, katillerle beraber.

Geçen gün Diyarbakır'a gitti. Kendisini karşılayanların tamamına yakını Edirne Cezaevi'ndekinin taraftarı. 

Seçimleri bir atlatalım. Adaylık şartları arasına 'tutuklu olan aday olamaz' maddesi koyduracağız. Tutuklu olan da aday olamaz. Burası yol geçen hanı mı?

Siyaset; sürekli yalan söyleme, dün söylediğini bugün inkar etme, dün ak dediğine bugün kara deme sanatı değildir. Siyaset; tutarlılık ister, doğruluk ister, dürüstlük ister. Siyaset omurga ister, dirayet ister. Son 16 yıldır milletimize ne söylediysek yaptık.

erdoğan tutuklu aday