Veteriner: Makine değil insan işi, kemiklerini kırabilecek bir balta, testere gibi bir cisimle...

Sapanca’da dört ayağı ve kuyruğu kesik şekilde bulunan yavru köpeğin İstanbul’da tedavisini gerçekleştiren Veteriner Doktor Bertuğ Çifçi, yavrunun yaralarının iş makinesi kaynaklı olamayacağını açıkladı.

Veteriner: Makine değil insan işi, kemiklerini kırabilecek bir balta, testere gibi bir cisimle...

Sapanca’da dört ayağı ve kuyruğu kesik şekilde bulunan yavru köpeğin İstanbul’da tedavisini gerçekleştiren Veteriner Doktor Bertuğ Çifçi, “Bu iş, insan işi” dedi.

‘BALTA YA DA TESTERE GİBİ BİR CİSİMLE’

“Hayvanın ayak kesim biçimi, kesik yaraları, onun dışında vücudunda kayda değer derin bir yara olmaması, sadece bu bölgelerin travma aldığını gösteriyor” diyen Çifçi’ye göre, yavrunun yaraları, bir veya birden fazla kişi tarafından, kemiklerini kırabilecek bir balta, testere gibi bir cisimle olmuş olabilir. Yavrunun, kesiklerden dolayı normal şartlarda kan kaybından ölmesi gerektiğini söyleyen Çifçi, ya kesiklerin yavaş yavaş açıldığını ya da damarların bilen biri tarafından sıkıştırılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

‘KEPÇE OPERATÖRÜ SUÇSUZ’

Yavruyu İstanbul’a getiren Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (SOHAYKO) Başkanı Yasin Yılmaz da “Kepçe operatörü suçsuz çünkü bizdeki raporlar, gelen yazıların hepsine göre, kesik olduğu.” 

AĞACIN ALTINA GÖMÜLDÜ

SOHAYKO Başkanı Yasin Yılmaz, Kadıköy Belediyesi ile iletişime geçerek yavrunun önce Özgürlük Parkı’na gömülmesini istediklerini ancak sonrasında Kadıköy’deki barınağın daha uygun olacağına karar verdiklerini aktardı. Yavru, Kadıköy Belediyesi Barınağı’nda bir ağacın altına gömüldü.