Gazete 'Tamam' yayın hayatına başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Millet Tamam derse çekiliriz' sözlerinin ardından başlayan 'Tamam' dalgası bir gazeteye de isim oldu. Gazete Tamam yayın hayatına başladı.

Gazete 'Tamam' yayın hayatına başladı!

Tetikçi değil haberciyiz sloganı ile  http://www.gazetetamam.com/ linkinden ulaşılan sitede Gazete Tamam'ın tanıtım açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Yeni bir dönemin başlangıcında umutlarımızı yenilediğimiz günlerin heyecanıyla ‘Merhaba’ diyoruz.
Dikta dönemlerini aratmayan bu dönemde bir gereklilik olarak duyduğumuz GazeteTAMAM.com ile hem periyodundan hem de teknik imkânından mütevellit yaşanan gelişmeler üzerine dosyalar, araştırma-inceleme yazılarına yer veren şekilde aktüel gündemi devrimci sesiyle yorumlayan köşeleriyle ezilenlerin sesi olma arzusuyla bir fikir edinebilme adına ‘Kolektif bilinci’ örme perspektifiyle yola çıkıyoruz. Ne mutlu o günün heyecanını şimdiden yaşayanlara…
Bu yüzden biraz da umuttan söz etmenin vakti diyerek düşüyoruz yollara! Bu umut yarına olduğu kadar bugünümüze, en yakın dünümüze ve tarihimize aittir.
Olanca masumiyetiyle ve coşkusuyla tarih devrimci genç bir kuşağın ellerinde yeniden hayat bulacaktır, sokaklar, alanlar yeniden ısınacaktır.
Eylemlerin güzel gözlü çocuklarının gözleri yeniden ışıldayacak, ayaklarımız yerden kesilircesine arşınlayacak zamanı!
Bu yüzden inadına bir umuttan söz ediyoruz, umut edilmemiş bir umuttan!
Herkese söz etmek, gittiğimiz her yere taşımak gerek şimdi bu umudu.
Hayat da başka nasıl değişebilir ki!
Kimileri de gözlerini umutlarımıza dikmiş ama ne mümkün; onlar ne umudu anlayabildiler ne hayatı ne aşkı ne de devrimi!
Şimdi zamanın kırıldığı yerde bir başka zamana doğru ilerlerken şiiri ve müziği, hayal gücünü ve arzuyu yeniden üretip gökyüzünün fethine doğru yola koyulanlar, masalları olmayan bir coğrafyada çocuklar için yeni masallar yazmak, duyulmamış sesleri, bilinmeyen yerleri keşfe çıkmak, sonu reddedip sonsuzluğu aramak için bir mutluluk çağrımız var…
Şimdi bir çağrı yapıyoruz; birlikte okuyor, birlikte tartışıyor, birlikte üretiyor, birlikte yürüyelim diyoruz.
TAMAM; Gezi’deki yaşlı çınar, Kızılay’daki sokak kedisi, Antakya’daki boğma rakı, Dersim’deki Munzur çayı, Artvin’deki yeşil dere, Ararat’daki Masis’tir Sis’e kardeş olan..
Diyarbakır’daki kaçax çay, İzmir’deki gevrek simit, Adana’daki Demirspor, Van’daki canavar, Malatya’daki kendini ezdirmeyen kayısıdır TAMAM..
Direniştir mahpus damlarında, yitip giden dostlara vefadır sokak başlarında, ıslıkla çalınan bir marştır TAMAM, zalime sert bir bakış dosta sıcak bir merhabadır TAMAM!
Ve elbette TAMAM, zalimliğe DEVAM diyen Dehak’lara karşı Demirci Kawa’nın “Dur” kelamıdır örsüyle vurduğu çoğu zaman.. Şimdi TAMAM’ın haberlerini vermek, TAMAMdiyenleri birleştirmektir bize kalan..
O iş biz de TAMAM!
gazete tamam